Roll Meltblown Cerrahi Maske - 3 Katlı, 50 Adet ve Tekli Paket
Roll Meltblown Cerrahi Maske - 3 Katlı, 50 Adet ve Tekli Paket
Roll Meltblown Cerrahi Maske - 3 Katlı, 50 Adet ve Tekli Paket
Roll Meltblown Cerrahi Maske - 3 Katlı, 50 Adet ve Tekli Paket
Roll Meltblown Cerrahi Maske - 3 Katlı, 50 Adet ve Tekli Paket
Roll Meltblown Cerrahi Maske - 3 Katlı, 50 Adet ve Tekli Paket

Roll Meltblown Cerrahi Maske - 3 Katlı, 50 Adet ve Tekli Paket

Fiyat : ₺78,20(KDV Dahil)

%98 koruma sağlayan, 3 katlı, pamuk kulak lastikli, full ultrasonik, anti alerjenik kumaşlı, kaliteli ve orijinal Roll Meltblown Cerrahi Maske tekli hijyenik ambalajıyla bikalite.com'da.

 

Roll Cerrahi Maske Ölçüsü Kulak İpleri Kapalı: En: 9.5cm - Boy: 17.7cm

Roll Cerrahi Maske Ölçüsü Kulak İpleri Açık: En: 9.5cm - Boy: 30cm

 

Kendinizin ve sevdiklerinizin sağlığı için

Hemen Satın Alın!

Aldığınız maskenin yeterli korumayı sağlayıp sağlamadını veya orijinal olup olmadığını biliyor musunuz? Kaliteli maske kullanımının kendimizin ve sevdiklerimizin sağlığı için elzem olduğu pandemi koşullarında bu sorular büyük önem kazanıyor. Bikalite olarak uzman ekibimizle; kaliteli, belgeli ve orijinal ürünleri sizin adınıza kontrol ediyor ve üreticisinden temin ederek size ulaştırıyoruz.

Roll Meltblown Cerrahi Maske Özellikleri

 • 3 katlı
 • Tek kullanımlık
 • Pamuk kulak lastikli
 • Burun telli
 • %98’e kadar bakteri filtrasyonu
 • Tekli ambalajlı
 • Full ultrasonik
 • Tip II belgeli
 • Non-woven kumaşlı
 • Anti alerjenik kumaşlı
 • CE belgeli
 • Sağlık Bakanlığı Ürün Takip Sistemi'ne (ÜTS) Kayıtlı
 • 93/42/AT Tıbbi Cihaz Yönetmeliği’ne uygun
 • TÜRKAK’tan akredite laboratuvarlardan EN 14683 Standardı'na göre belgeli
 • Kurtsan Medikal TÜRKAK’tan akredite denetleme kuruluşları tarafından ISO 13485 ve ISO 9001 Standartlarına göre denetlenmiştir.
 • Üretimde İyi İmalat Koşulları (GMP) Belgesi'ne sahiptir.

Roll Cerrahi Maske, kolay nefes almaya imkan tanıyan, esnek ve hava geçirgen yapıdadır. En iç katman spunbond kumaştan imal edilmiş olup filtrasyon ve kullanım rahatlığı sağlamaktadır. İç katman cildi tahriş etmeyen hammadde ve üretim teknikleri kullanılarak üretilmiştir. Ürün tasarımında, koruma fonksiyonu ve insan sağlığı öncelikli olarak hedeflenmiştir.

Ürün; kumaşların ve kulak lastiklerinin yüksek basınç ve ses tekniği kullanılarak birleştirilerek full ultrasonik maske olarak üretilmiştir. Bu üretim biçimiyle maskenin rahat bir kullanım sağlaması, cildi tahriş etmemesi ve estetik olarak iyi bir görüntü sunması amaçlanmıştır.

Ürün tasarımında öncelikli hedef koruma olduğundan, maskenin yüze oturması çok önemlidir. Ayrıca uzun süreli kullanımlarda oluşabilecek kulak acıması gibi sorunların önüne geçmek için pamuksu yapıda lastikler, cerrahi maske üretiminde kullanlmıştır. Bu sayede yüze ve kulaklara uyumlu bir ürün ortaya çıkmıştır.

Burun telli maske olarak üretilen Roll'da, burun teli kolay şekil alır, uzun süreli kullanımlarda şeklini korur ve yüze uyum sağlayarak boşluk oluşmasının önüne geçerek daha yüksek korumaya yardımcı olur.

Maskeler tek tek ambalajlı olarak paketlenmiştir. Bu sayede üretimde sağlanan hijyenin kullanım anına kadar korunması hedeflenmiştir.

Roll Cerrahi Maske Nedir ve Ne işe Yarar?

Virüs, bakteri ve mantar gibi ortamda bulunan mikroorganizmaların solunumda filtrelenmesi amacıyla üretilmiştir. Aynı zamanda toz tanecikleri, zararlı partiküller ve polenlere karşı da filtrasyon sağlar. Pandemi döneminde hastalığın yayılmasını önleme ve hastalığa karşı korunma amacıyla üretilmiştir. Toplumun ve sağlık profesyonellerinin kullanımı için gerekli filtrasyon koşullarını sağlar. Koronavirüs çapı, COVID-19 virüsünün havada bulunma koşulları düşünüldüğünde, Roll yüz maskesi testlerden aldığı sonuçlara göre standartlara uygun koruma sağlamaktadır.

Ne Kadar Süre Etkilidir?

5 yıllık raf ömrüyle üretim tarihi gözetilerek güvenle kullanılabilir. Ambalajı yırtılmış ve hasar görmüş ürünlerin kullanılmaması; ürün zarar gördüğünde, yırtıldığında, olan dışı durum tespitinde, ıslandığında, nemlendiğinde ve hijyen şartları bozulduğunda yenisiyle değiştirilmesi önerilmektedir. Uzman görüşleri dikkate alındığında normal maske kullanım süresi 3-4 saat olarak öngörülmektedir.

Roll Tıbbi Yüz Maskesi Ne Kadar Koruyucu?

Roll Maske 3 katlı yapısı ve orta katmanda filtre sayesinde bakterilere karşı üstün koruma sağlar. Her 3 katmanda da non-woven yani dokusuz kumaşlar kullanılmıştır.

Roll Cerrahi Maske SMS (Spunbond-Meltblown-Spunbond) filtreleme sistemiyle %98 partikül filtrasyonu sağlar. Spunbond ve meltblown kumaşları sayesinde hijyen gerektiren uygulamalarda kullanılabilir.

Roll filtreli yüz maskesinin orta katmanda bulunan meltblown maske kumaşı yoğunluğu ve kalitesiyle partiküllere ve bakterilere karşı korumada üstün özellikler sergilemektedir.

Roll Maske, tıbbi maske standardına göre test edilmiştir. Test sonuçları incelendiğinde sağlık profesyonellerinin ve tüm toplumun kullanımına uygun üst düzey sınıflandırma olan Tip II koşullarını başarıyla sağlamıştır. Ayrıca standardın şart koştuğu mikrobiyal temizlik, nefes alınabilirlik ve diğer tüm gereklilikleri de yerine getirmektedir.

Kendi sağlığınızı ve sevdiklerinizin sağlığını korumak için Cerrahi Maske kategorimizdeki ürün çeşitlerimize göz atın!

Roll Cerrahi Maske Etiket Bilgileri

 • Roll maske, hijyen gereken uygulamalarda yüze uyumlu yumuşak ve esnek yapısı sayesinde rahatsız etmeden kullanılabilir.
 • Yüksek hijyen için tek tek ambalajlanmıştır.
 • Partikül filtrasyonu %98’dir. Bakterilere karşı güçlü koruma sağlar.
 • Tek kullanımlıktır.
 • Gerektikçe değiştiriniz.
 • Serin, rutubetsiz ve tozsuz yerde saklayınız.

Roll Maske Kalite Belgeleri, ÜTS Kaydı ve Test Raporu

Kurtsan Medikal’in tıbbi cihazlar ve medikal ürünler alanındaki uzun yıllara dayanan tecrübesi, uzmanlığı ve güvenirliği, cerrahi maske üretimine de yansımıştır. Pandemi öncesi ve pandemi sırasında cerrahi yüz maskesi üretimiyle toplumun ve sağlık profesyonellerinin ihtiyaçlarına çözüm üretmeye çalışmıştır. Sağlık Bakanlığı’nın tıbbi ürünler üretimi için gerekli şartları sağlamaktadır. Tıbbi Cihaz Yönetmeliği’nin tıbbi cihazlar ve tıbbi cihazlar için üretim tesisleri hakkındaki gerekliliklerini sağlamaktadır. Kurtsan Medikal, bunlarla da yetinmeyip üretimdeki kalitesini bağımsız denetleme kuruluşları tarafından ispat etmiştir.

Sağlık Bakanlığı Ürün Takip Sistemi Kaydı

Roll Cerrahi Maske, Sağlık Bakanlığının ürün ve üretim için şart koştuğu koşulları sağlamaktadır. Periyodik denetimlerde gereksinimleri tam olarak karşılamaktadır. Ürün, Sağlık Bakanlığının Ürün Takip Sistemi’ne (ÜTS) kayıtlıdır. Sistem üzerinden ürünler doğrulanabilir.

TS EN 14683+AC:2019 Tıbbi Yüz Maskeleri – Gereklilikler ve Deney Yöntemleri Test Standardı

Roll Maske TÜRKAK (Türk Akreditasyon Kurumu) tarafından akredite edilen laboratuvarlarda tıbbi yüz maskeleri için belirlenen TS EN 14683:2019 + AC standardına göre testlere tabi tutulmuştur. Ürün standardın gerekliliklerini karşılayıp, başarıyla testleri geçmiştir.

ISO 9001:2015 Kalite Yönetim Sistemi

Kurtsan Medikal, TÜRKAK tarafından akredite edilmiş kuruluş tarafından ISO 9001:2015 Kalite Yönetim Sistemi standartlarına göre bağımsız kuruluşlarca denetleniş, sertifikalandırılmıştır.

ISO 13485:2016 Medikal Cihazlar Kalite Yönetim Sistemi

Kurtsan Medikal, TÜRKAK tarafından akredite edilmiş kuruluş tarafından ISO 13485:2016 Medikal Cihazlar Kalite Yönetim Sistemi standartlarına göre denetlenmiş; bu kalite sistemlerine sahip olduğunu belgelendirmiştir.

CE Belgesi ve Avrupa Uygunluğu

Roll Maske CE belgesine (European Conformity) sahip olup, ürün ve firma Tıbbi Cihaz Yönetmeliği’nin ve Avrupa Normlarının belirlediği şartlara uygun olarak üretim gerçekleştirmektedir.

Diğer Kalite Belgeleri

Kurtsan Medikal, IAF, IQNET ve TÜRKAK tarafından akredite olan TSE tarafından ISO 140001 Çevre Yönetim Sistemi standardı çerçevesinde denetlenmiş ve gerekli koşulları sağlayarak sertifikalandırılmıştır. Ayrıca uzman denetleme kuruşları tarafından OHSAS 18001 İş Sağlığı ve Güvenliği kalite yönetim sistemine de sahip olup, üretimde sürdürülebilirlik anlayışına sahiptir.

Üretimde İyi İmalat (GMP- Good Manufacturing Practices) Belgesi

Kurtsan Medikal üretimde iyi imalat koşullarına sahip olup, bu yeterliliğini belgelendirmiştir.

Bu ürünün yanında bunları da tavsiye ediyoruz.