Alvent Meltblown Cerrahi Maske - 50'li Paket
Alvent Meltblown Cerrahi Maske - 50'li Paket
Alvent Meltblown Cerrahi Maske - 50'li Paket
Alvent Meltblown Cerrahi Maske - 50'li Paket
Alvent Meltblown Cerrahi Maske - 50'li Paket
Alvent Meltblown Cerrahi Maske - 50'li Paket
Alvent Meltblown Cerrahi Maske - 50'li Paket
Alvent Meltblown Cerrahi Maske - 50'li Paket
Alvent Meltblown Cerrahi Maske - 50'li Paket
Alvent Meltblown Cerrahi Maske - 50'li Paket
Alvent Meltblown Cerrahi Maske - 50'li Paket
Alvent Meltblown Cerrahi Maske - 50'li Paket
Alvent Meltblown Cerrahi Maske - 50'li Paket

Alvent Meltblown Cerrahi Maske - 50'li Paket

İndirim Oranı : %16 İndirim
Fiyat : ₺41,40(KDV Dahil)
İndirimli : ₺34,90(KDV Dahil)

%98 koruyuculuğa sahip, 3 katlı, yumuşak kulak bantlı, çift çekirdekli burun telli, full ultrasonik ve hijyenik koşullarda üretilen Alvent Meltblown Cerrahi Maske ile kendinizin ve sevdiklerinizin sağlığını koruyun.

 

Alvent Cerrahi Maske Ölçüsü Kulak İpleri Kapalı: En: 9.7cm - Boy: 17.2cm

Alvent Cerrahi Maske Ölçüsü Kulak İpleri Açık: En: 9.7cm - Boy: 31.6cm

Hemen Satın Alın!

Maske seçerken zorlanıyor musunuz? Aldığınız cerrahi maskenin kalite standartlarına uyup uymadığını, meltblown kumaş içerip içermediğini, gerekli testlerden geçip geçmediğini bilemiyor musunuz? Kaliteli maske markalarını bilseniz bile orijinalliğinden emin olamıyor musunuz? Doğru ürün seçimi sizin ve sevdiklerinizin sağlığı için çok önemli. Bikalite olarak uzman ekibimizle; kaliteli, belgeli ve orijinal ürünleri sizin adınıza kontrol ediyor ve üreticisinden temin ederek size ulaştırıyoruz.

Alvent Meltblown Cerrahi Maske Özellikleri

 • 3 katlı
 • Tek kullanımlık
 • Yumuşak kulak bantlı
 • Çift çekirdekli burun telli
 • %98’e kadar bakteri filtrasyonu
 • %98’e kadar partikül filtrasyonu
 • Full ultrasonik
 • Tip IIR belgeli
 • Non-woven kumaşlı
 • CE belgeli
 • Sağlık Bakanlığı Ürün Takip Sistemi'ne (ÜTS) Kayıtlı
 • 93/42/AT Tıbbi Cihaz Yönetmeliği’ne uygun
 • TÜRKAK’tan akredite laboratuvarlardan EN 14683 Standardı'na göre belgeli
 • Altınkaya AŞ, TÜRKAK’tan akredite denetleme kuruluşu tarafından ISO 9001 standartlarına göre sertifikalandırılmıştır.
 • Altınkaya AŞ, IAF’a ve IAS’a akredite denetleme kuruluşu tarafından ISO 13485 Standardı'na göre denetlenmiştir.

Nefes almada kolaylık sağlayan ve hava geçirgen yapıda olan Alvent, kullanımda kişiyi en az rahatsız edecek şekilde tasarlanmıştır. En iç katmanda kullanılan spunbond kumaş filtrasyon sağlamakla beraber cilde de uyumlu olup tahriş gibi rahatsızlıkların önüne geçmeyi hedeflemektedir.

Üretimde kullanıcı odaklı hareket eden Alvent, full ultrasonik maske olarak üretilmiştir. Maskenin imalatında, 3 katmanlı kumaşlarının ve elastik kulak bantlarının birleşme noktalarını yüksek basınç ve ses tekniğiyle birleştirilmektedir. Bu sayede maskede iplik çıkması gibi sorunların önüne geçilmektedir. Alvent Cerrahi Maske estetik bir görüntü, kullanımda rahatlık ve cilt tahrişini engelleyen bir tasarım sunmaktadır.

Maskenin yüze tam oturup, kenarlarda boşluk kalmaması için burun telli maske yapısında imal edilmiştir. Kullanılan burun teli çift çekirdekli olup, kolay şekil almasının yanında aldığı şekli kullanım süresi boyunca kaybetmez. Bu sayede kullanım kolaylığı ve daha iyi koruma sağlar.

Yumuşak kulak bantlı yapısıyla ergonomi sağlar. Acıtmayan kulak bandı uzun süreli kullanımda kulaklarda oluşabilecek rahatsızlıkların önüne geçmeyi amaçlar. Aynı zamanda yüze daha iyi oturarak kenar boşlukları oluşması için gerekli tasarım kurallarına riayet edilerek imal edilmiştir.

Alvent Cerrahi Maske Nedir ve Ne işe Yarar?

Alvent, tıbbi yüz maskeleri standardına göre bakteri ve partikül filtrasyonu sağlayan cerrahi maskeler üretmektedir. Bu ürünleri temelde virüs, bakteri ve mantar gibi mikroorganizmaların filtre etmek amacıyla üretmektedir. Aynı zamanda havada bulunan polen, toz tanecikleri ve diğer zararlı partüküller de filtre edilir. Pandemi döneminde halkın korunma amaçlı kullanımı ve de hastane gibi ortamlarda sağlık profesyonellerin kullanımı amacına uygundur.

Alvent Tıbbi Yüz Maskesi Ne Kadar Süre Etkilidir?

Maskenin yapısı bozulduğunda, hijyeni bozulduğunda, yırtıldığında, yapısı zarar gördüğünde, ıslandığında, nemlendiğinde, kullanım talimatlarında belirtilen şartlar ihmal edildiğinde ve ürün üzerinde belirtilen raf ömrü sonlanınca kullanılmaması ve yenisiyle değiştirilmesi tavsiye edilmektedir. Uzman görüşleri dikkate alındığında cerrahi maske kullanım süresi 3-4 saat aralığında görülmektedir. Bu sürenin aşması durumunda ürünün yenisiyle değiştirilmesi tavsiye edilir.

Alvent Elastik Kulaklı Tıbbi Maske Ne Kadar Koruyucu?

Alvent Maske her 3 katmanında da metrekarede 25 gram non-woven (dokusuz) kumaş kullanılarak üretilmektedir. İç ve dış katmanında spunbond kumaş, orta katmanda filtre kumaşı olarak meltblown kumaş kullanılmıştır. 3 Katlı SMS filtreleme sistemi sayesinde bakterilerin ve partiküllerin filtrasyonunda üstün başarı sağlar.

Alvent Cerrahi Maske, cerrahi maske testlerinde yapılan bakteri filtrasyonu (BFE) testinden %98 koruma ile başarı sağlamıştır. Ürün, aynı zamanda daha küçük yapıdaki parçacıklar ve virüslere karşı etkiler için diğer cerrahi maskelerden farklı olarak Partikül Filtrasyonu Testi'ne (PFE) de tabi tutulmuş ve bu testten de %98 filtrasyon sağlamıştır.

Alvent Yumuşak Kulaklı Cerrahi Maske, üretimde el değmeden hijyenik koşullarda üretilir. Bunun için üretim tesisi D sınıfı temiz oda şartlarını sağlar. Üretilen ürünler kutularında jelatinlenerek, son kullanıcıya bu hijyen korunarak ulaşır.

Ayrıca üretim sürekli kontrol altında tutularak her parti ürün kendi laboratuvarlarında gerekli testlere tabi tutulur. Sadece testlerden istenilen sonuca ulaşan ürünler kullanıcıyla buluşur.

Alvent Maske, tıbbi maske standardına göre test edilmiştir. Bu testlerde ürün; sağlık profesyonellerinin ve tüm toplumun kullanımına uygun, damlacıklara, kan sıçramalarına ve aeresollere karşı koruma sağlayan en üst düzey sınıflandırma olan Tip IIR koşullarını başarıyla sağlamıştır. Ayrıca standardın şart koştuğu mikrobiyal temizlik, nefes alınabilirlik ve diğer tüm gereklilikleri de yerine getirmektedir.

Kendi sağlığınızı ve sevdiklerinizin sağlığını korumak için Cerrahi Maske kategorimizdeki ürün çeşitlerimize göz atın!

Alvent 3 Katlı Meltblown Cerrahi Maske Etiket Bilgileri

Maske İçeriği

3 katlı - 50 adet Beyaz / Açık Mavi - %98 yüksek koruma meltblown yumuşak kulaklı cerrahi maske (TS EN 14683 Tip IIR)

 • Bakteri Filtrasyonu (BFV) ≥ 98%
 • Soluma direnci P < 60 Pa/cm²
 • 175 x 95 mm maske gövde boyutu
 • Acıtmayan yumuşak kulak bantları
 • D sınıfı temiz odada üretilmiştir.
 • Yüzü tam kavrayan burun teli
 • Latex içermez
 • Tek kullanımlık

Alvent Cerrahi Maske Nasıl Kullanılır

Kullanım Talimatı

 • Temiz olduğundan emin olduğunuz ellerinizle maskenizi elinize alıp elastik kulaklıklarını yavaşça açınız.
 • Yüzünüze uygun şekilde ağzınızı ve burnunuzu tam kapatacak şekilde tutup, kulaklıklarını takınız.
 • Burun telini burnunuzu tam kavrayacak şekilde şekillendiriniz .
 • Parti no üretim tarihi ile aynıdır.
 • Üretim tarihi ambalajın altındadır.
 • Son kullanma tarihi üretim tarihinden itibaren üç yıldır.
 • Serin ve kuru yerde saklayınız.

Alvent Maske Kalite Belgeleri, ÜTS Kaydı ve Test Raporu

Altınkaya A.Ş. firması bünyesinde üretilen Alvent markası, Sağlık Bakanlığı’nın ve Tıbbi Cihazlar Yönetmeliği’nin maske için gerekli olan ürün ve üretim koşullarını sağlayarak üretim yapmaktadır. Ürünler için gerekli onay ve teknik yeterlilikler mevcuttur.

Sağlık Bakanlığı Ürün Takip Sistemi Kaydı

Alvent Maske, Sağlık Bakanlığı'nın maske ve üretim tesisileri için belirlediği gereksinimleri sağlamaktadır. Ürün, Sağlık Bakanlığı'nın Ürün Takip Sistemi’ne (ÜTS) kayıtlıdır. Sistem üzerinden Alvent ürünlerinin kayıtları doğrulanabilir.

TS EN 14683+AC:2019 Tıbbi Yüz Maskeleri – Gereklilikler ve Deney Yöntemleri Test Standardı

Alvent Cerrahi Maske, TÜRKAK (Türk Akreditasyon Kurumu) tarafından akredite olan laboratuvarlarda tıbbi yüz maskeleri için belirlenen standarda (TS EN 14683:2019 + AC) göre testlere tabi tutulmuştur. Ürün, standardın gerekliliklerini karşılayıp, başarıyla testleri geçmiştir. Ayrıca Alvent kendi laboratuvarlarında da düzenli ürünlerini test edip, üretimde sürekli kaliteyi sağlamaya çalışmaktadır.

ISO 9001:2015 Kalite Yönetim Sistemi

Alvent, TÜRKAK tarafından akredite edilmiş kuruluşlar tarafından ISO 9001:2015 Kalite Yönetim Sistemi standardına göre denetlenmiş, uygun kalite sistemine sahip olduğunu sertifikalandırmıştır.

ISO 13485:2016 Medikal Cihazlar Kalite Yönetim Sistemi

IAF (International Accreditation Forum – Uluslararası Akreditasyon Forumu) ve IAS (International Accreditation Service – Uluslararası Akreditasyon Servisi) tarafından akredite olan kuruluşlar tarafından ISO 13485:2016 Medikal Cihazlar Kalite Yönetim Sistemi standartlarına uygun olduğu ve gerekli kalite sistemine sahip olduğu belgelenmiştir.

CE Belgesi ve Avrupa Uygunluğu

Ürün, CE belgesine (European Conformity) sahip olduğunu ve Avrupa normlarına uygunluğunu deklare etmiştir. Alvent Maske, Tıbbi Cihaz Yönetmeliği'ne uygun ürünler üretip gerekli üretim kabiliyetini sağlamaktadır.

Diğer Kalite Belgeleri

Alvent, uzman denetleme kuruluşları tarafından OHSAS 18001 İş Sağlığı ve Güvenliği Kalite Yönetim Sistemi ve ISO 140001 (Çevre Yönetim Sistemi) kalite yönetim sistemlerine de sahiptir.

Bu ürünün yanında bunları da tavsiye ediyoruz.
Etiketler
alvent, maske,
cultureSettings.RegionId: 0 cultureSettings.LanguageCode: TR