Ege FFP3 Maske 4016 NR
Ege FFP3 Maske 4016 NR
Ege FFP3 Maske 4016 NR

Ege FFP3 Maske 4016 NR

Fiyat : ₺8,42(KDV Dahil)

99% en üst düzey koruma oranına sahip, kolay kullanımlı, full ultrasonik, belgeli ve orijinal Ege FFP3 Maske 4016 NR, sağlığınız için yüksek koruma sunuyor. Kendiniz ve sevdikleriniz için Hemen Satın Alın!

Koruyucu maske sınıfında olan FFP3'ler Avrupa test normlarında FFP olarak kodlanan maskelerin en fazla filtreleme özelliğine sahip maskeleridir. FFP3 maske çok ince partiküllere (0,3 mikron) karşı büyük bir oranda koruma sağlar. FFP3 solunum maskesi, kullanıcıyı, virüs, bakteri ve bir çok zararlı parçacık içerebilecek havadaki küçük partikülleri solumaktan korumak amacı ile tasarlanmıştır. %99 ve üzerinde filtreleme sağladığından dolayı halk arasında N99 maske olarak da bilinir. Ege FFP3 Maske 4016 NR minimum %99 filtrasyon sağlayabilmektedir. Bikalite olarak uzman ekibimizle; Ege Maske dahil kaliteli, belgeli ve orijinal ürünleri sizin için seçiyor, doğrudan üreticiden temin ederek sizlerle buluşturuyoruz.

Ege FFP3 Maske 4016, viral solunum yolu enfeksiyon semptomları gösteren hastaların bulunduğu ortamlarda, aerosol üreten prosedürler gerçekleştirileceği zaman veya hastanın damlacık ile yayılmış olan bir enfeksiyona sahip olduğu durumlarda ve şüphelenildiğinde mutlaka takılması gereken bir koruyucu maskedir.

Ege FFP3 Maske 4016 / N99 Maske Özellikleri

 • Tam otomatik makinalarda full ultrasonik olarak üretilmiştir.

 • Kolay şekil alan burun telli bulunur.

 • Yüksek filtrasyon özelliklidir.

 • Düşük nefes direnci vardır (kolay nefes alınabilir).

 • Ultra ince ve hafif yapıdadır.

 • Dayanıklı ve esnek baş bandı mevcuttur.

 • Dikey katlanır yapıdadır.

 • Tasarımı sayesinde geniş görüş açısı sunar.

 • Ayar aparatı sayesinde farklı yüz ölçülerine uyumludur.

 • Baret, siperlik veya gözlükle beraber kullanılabilir.

 • Kolayca taşınır ve saklanır.

 • CE işaretine sahiptir.

 • Onaylanmış kuruluş tarafından ürün belgelendirilmiştir.

 • EN 149:2001+A1:2009 Standardı'na göre test raporludur.

 • Kişisel Koruyucu Donanım Yönetmeliği’ne Uygundur.

 • Ege Maske üreticisi Körfez İş Güvenliği, TÜRKAK’tan ve IAF’dan akredite edilmiş olan denetleme kuruluşu tarafından ISO 9001 Kalite Yönetim Sistemi Standardı'na uygun şekilde belgelendirilmiştir.

Tek kullanımlık olan Ege FFP3 Maske 4016, ultra hafif ve yüksek partikül filtreleme özelliğindedir. Ege Maske, kullanımda solunum sırasında minimum rahatsızlık için düşük nefes alma direncine sahiptir. Bu sayede kullanımda solunum sorunlarını en aza indirmeyi amaçlar. Hafif ve ince yapısıyla kullanımda rahatlık sağlar. Meltblown maske kumaşı ve spunbond maske kumaşı türlerinden oluşan katmanlarıyla partikül filtrasyonu (PFE) %99 ve üzeri seviyededir.

Ege Maske ürününde konfor amacıyla örme tekstilden imal edilmiş baş bantları kullanılmıştır. Bu elastik baş bandı, maskenin yüzü tam kavramasını sağladığı gibi başta fazla gerilmeden oluşabilecek rahatsızlıkların da önüne geçer. Ayrıca bantlar saç ve tüy çekmeyen cilt dostu bir yapıdadır. Cildi tahriş etmeyen baş bantları geniş ölçüleriyle ve ayar aparatıyla birçok yüze tam uyum sağlar. Bu bantların özellikle gözlük, baret vb. diğer kişisel koruyucu ekipman ile başa baskı yapmaması amaçlanmıştır. Solunum maskesi sınıfındaki N95 maske, N99 maske (FFP3 maske) gibi ürünlerin uzun süre kullanım koşullarını sağlaması için baş bantlarının bağlanma şekli, kullananı rahatsız etmeyecek şekilde olmalıdır. Maske yüze aşağı veya yukarı yönde baskı yapmamalıdır. Ege FFP3 Maske 4016, esnek baş bantlarıyla uzun süreli kullanımda rahatlık ve koruyuculuğu sağlamayı amaçlar.

FF3 maske veya diğer adıyla N99 maske türleri, şekillerine göre de farklılık gösterebilmektedir. Ege FFP3 Maske 4016, modeli dikey yapısıyla ağıza yapışmayan maske türlerindendir. Bu tür ürünler katlanabilir olduğundan, taşınması kolaydır ve hacimsel olarak az yer tutar.

Üründe kullanılan burun telli mandal, maskenin yüze tam oturmasına yardımcı olur. Metal yapısı sayesinde kolay şekil alır ve aldığı şekli uzun süre korur. Ege Maske, estetik görünüm sağlamak ve kullanımdaki iplik oluşumu gibi sorunların önüne geçmek amacıyla full ultrasonik yapıda üretimiştir. Yani hem maskenin katmanları hem de baş bandıyla birleşme noktaları ultrasonik kaynak metoduyla birleştirilmiştir.

Ege Maske Nedir ve Ne işe Yarar?

Koruyucu maske sınıfında üretilen Ege 4016 FFP3 Maske kullanıcıyı bulaşıcı solunum yolu hastalıkları ve bakterilere karşı koruyabilecek şekilde EN 149 standardının en yüksek sınıfı olan FFP3 sınıfında tasarlanmıştır. Tek kullanımlık olan Ege 4016, % 99 partikül filtreleme oranına ve FFP3 derecesine sahiptir. Ege solunum maskesi; virüs, bakteri, maktar gibi mikroorganizmalara, toz patiküllerine ve zararlı parçacıklara karşı yüksek filtrasyon sağlar. Koruyucu maske hem sıvı hem de katı aerosollere ve damlacık sıçramalarına karşı koruma sunar. Ege maske (halk tarafından N99 maske de denilen), hava yoluyla maruz kalınan viral enfeksiyonlara karşı da önleyici etkiye sahiptir.

Ege FFP3 Maske 4016 Ne Kadar Süre Takılmalıdır?

Solunum maskeleri için test metotları standardı olan EN 149 standardında 8 saatlik kullanım testi mevcuttur. Partiküllere karşı büyük oranda koruyucu özelliğe sahip olan FFP3 maske kullanım süresi kullanım koşullarına göre değişkenlik gösterirken genel olarak 8 saati geçmemesi tavsiye edilmektedir. Kullanılan ortamın nemi, sıcaklığı, açık veya kapalı alan oluşu ve kirlilik seviyesi bu tavsiye edilen süre üzerinde etkilidir. Bu tip ürünler tek kullanımlık olup nefes alıp verirken güçlük ile karşılaşıldığında da değiştirilmesi gerekir.

Ege FFP3 Maske Ne Kadar Koruyucu?

FFP3 maske 0,3 mikron ve daha büyük partiküllerin en az % 99'unu filtreleyebilmektedir. İki katmanında kullanılan meltblown filtreli kumaşı filtrelemede büyük başarı gösterir. Gerek katman sayısı, gerek katman dizilimi, gerekse üretim ve tasarım tekniğiyle üst düzey filtreleme verimliliği amaçlamıştır. Standartlar çerçevesinde filtreli maske kategorisinde en üst düzey filtreleme sunar.

Koruyucu maske testleri 0,3 mikron boyutunda parçacıklarla yapılır. Çapı 0,3 mikrondan daha küçük olan parçacıklar ise doğrusal hareket etmezler, titreşimsel hareket ederler; bu sebepten testleri mümkün değildir. Dolayısıyla filtre metodu olarak, katmanlarda sönümleme ve hapsetme ile elektrostatik kuvvetle filtreleme tercih edilir. 0,3 mikron boyutunun altındaki maddelerin hareketleri, lineer olmaması sebebiyle öngörülemezdir. Bu büyüklükteki maddelerin, birçok katman kullanılarak titreşimlerinin sönümlendirildiği, meltblown gibi elektrostatik kumaşların filtrasyon yeteneğiyle filtre edilebildiği bilimsel kabuldür. Dolayısıyla Avrupa ve Türkiye teknik komiteleri koruyucu maske testlerinde 0,3 mikron boyutundaki parçacıklarla testleri güvenilir ve de yeterli kabul etmektedir. Koronavirüs çapı 0,14 mikron ve üzerindedir. Ancak bu virüsün gerek kümeler halinde bulunuşu, gerekse de başka moleküllere yapışmasından dolayı koruyucu maskelerde filtre edilebildiği kanıtlanmıştır. Bu sebepten COVID-19 pandemisi döneminde genel halkın riskli durumlardan korunması durumunda ve sağlık personellerinin enfeksiyon riskinin bulunduğu ortamlarda kullanımı uygundur. FFP3 solunum maskesi ise bu alanda %99 partikül filtrasyonu ile en yüksek korumayı sağlayan sınıftır.

Ege FFP3 Maske 4016 NR, hijyenik bir paketleme yapılarak son kullanıcıya en sağlam şekilde ulaşır. Zehirleyici nitelikteki tozlara, polene, dumana, aeresollere, ve birçok zararlı partiküllere, hapşırmaya, bakterilere, virüslere, karşı filtreleme sağlayabilmektedir.

Kendi sağlığımız, ailemizin sağlığı ve toplum sağlığı açısından riskli ortamlarda maske kullanımı önemlidir. Bikalite, topluma uzman ekiplerince incelenip uygun görülen ürünleri sunmaktadır. Kendi sağlığınızı ve sevdiklerinizin sağlığını korumak için kaliteli ve orijinal Ege FFP3 Maske 4016 NR satın alabilir, Koruyucu Maske / Solunum Maskesi kategorimizdeki diğer alternatiflerimizi inceleyebilir veya tüm Korona Market ürünlerimize göz atabilirsiniz.

Ege 4016 FFP3 Maske / N99 Maske Etiket Bilgileri

Ege FFP3 Maske İçeriği

 • Kullanım kılavuzunu okuyunuz.
 • Depolama alanı sıcaklık aralığı (-20℃ - +40℃)
 • Depolama alanı nem oranı (<80%)
 • 05 PP
 • C model serisi
 • Yerli üretim
 • EN149:2001 + A1:2009
 • 4014 FFP2 NR - 4016 FFP3 NR maskelerimiz için CE 2163 geçerlidir.
 • CE

Ege Maske Nasıl Kullanılır?

Ürünün kullanım bilgilerine Ege N95 Maske 4014 / Ege FFP2 Maske 4014 Etiket Bilgileri linkinden ulaşabilirsiniz. Bu kategorideki tüm Ege Maske ürünlerinin kullanım bilgileri benzerdir.

Kendi sağlığınızı ve sevdiklerinizin sağlığını korumak için kaliteli ve %100 orijinal Ege FFP3 Maske 4016 NR satın alalabilir veya diğer solunum maskesi çeşitlerimizi inceleyebilirsiniz.

Ege 4016 FFP3 Maske / N99 Maske Kalite Belgeleri

Ege 4016 FFP3 Maske'nin kalite belgelerini Ege Maske FFP3 Kalite Belgeleri adresinden inceleyebilirsiniz.