Ege N95 Maske 4014-K / Ege FFP2 Maske 4014-K
Ege N95 Maske 4014-K / Ege FFP2 Maske 4014-K
Ege N95 Maske 4014-K / Ege FFP2 Maske 4014-K
Ege N95 Maske 4014-K / Ege FFP2 Maske 4014-K

Ege N95 Maske 4014-K / Ege FFP2 Maske 4014-K

İndirim Oranı : %30 İndirim
Fiyat : ₺36,00(KDV Dahil)
İndirimli : ₺25,07(KDV Dahil)

Ege N95 maske çeşitlerinden, 94% üst düzey koruma oranına sahip, kolay kullanımlı ve full ultrasonik Ege FFP2 Maske 4014 K ile üst düzey koruma sağlayın! Farklı yüz ölçülerine uyumlu olan ürünün; tasarımı, hafif yapısı ile taşıması ve saklanması da kolaydır.

Hemen Satın Alın!

 

Ege N95 Maske 4014-K / Ege FFP2 Maske 4014-K ürünü; mikroorganizma, partikül, tanecik, duman, havada bulunan damlacık gibi pek çok zararlı yapıların solunum öncesi filtre edilmesi amacıyla kullanılır. % 94 ve üzerinde filtrasyon sağlayabilen Ege Maske, pandemi dönemlerinde genel halkın ve sağlık profesyonellerinin kullanımına uygundur. Enfeksiyon riskinin yüksek olduğu ortamlarda kullanımı uzmanlar tarafından tavsiye edilmektedir. Bikalite olarak uzman ekibimizle; kaliteli, belgeli ve orijinal ürünleri sizin için seçiyor, doğrudan üreticiden temin ederek sizlerle buluşturuyoruz.

Ege FFP2 Maske 4014-K Özellikleri

 • Full ultrasonik kaynak metoduyla tam otomatik makinelerde üretilir.
 • Burun teli kolay şekil alır ve uzun süre şeklini korur.
 • Üst düzey filtreleme yeteneğine sahiptir.
 • Düşük solunum direncine sahiptir (kolay nefes alınabilir).
 • Ege N95 Maske, ultra ince ve hafif yapıdadır.
 • Konforlu kulak lastiği bulunur.
 • Dikey katlanır. Geniş görüş açısı sunan tasarıma sahiptir.
 • Ege N95 Maske baret, siperlik veya gözlükle beraber kullanılabilir.
 • Taşınması ve muhafazası kolaydır.
 • CE işaretini taşır
 • Avrupa komisyonlarınca onaylanmış kuruluş tarafından ürün belgelendirilmiştir.
 • EN 149:2001+A1:2009 test standardının şartlarını sağlamaktadır.
 • Kişisel Koruyucu Donanım Yönetmeliği uygunluk şartlarını taşımaktadır.
 • Ege maske üreticisi Körfez İş Güvenliği, TÜRKAK’tan ve IAF’dan akredite edilmiş olan bağımsız denetleme kuruluşu tarafından ISO 9001 Kalite Yönetim Sistemi şartlarını sağladığı belgelendirilmiştir.

Ege FFP2 Maske 4014-K tek kullanımlıktır. Kullanımda kolaylık açısından çok hafif ve ince bir yapıda üretilmektedir. Bu sayede yüzde oluşan ağırlığın ve baskının önüne geçmeyi hedefler. Ege Maske, hafifliğinin yanı sıra %94 filtreleme yeteneğiyle de kullanımda kişiye koruyuculuğunu hissettirir. Bu yeteneğini yapısındaki spunbond ve meltblown maske kumaşlarının üstün filtreleme yeteneğinden alır.

Ürün koruma ve konforla beraber solunum güçlüklerinin de önüne geçmeyi amaçlamıştır. Düşük solunum direnci sayesinde kolay nefes alınır ve kolay nefes verilir.

Kulak lastikleri yumuşaktır. Cildi ve kulağı tahriş etmeyecek yapıda ve esneklikte üretilir. Kulak lastikli maske yapısı sayesinde takılması ve çıkarılması baş bantlı maske ürünlerine göre daha kolaydır.

Ege N95 Maske, profesyonel kullanıma uygundur. Baret, siperlik ve gözlük gibi ek koruyucularla beraber kullanılabilir.

Burun telli maske olarak üretilen Ege Maske, kullanımda maksimum koruma minimum hava geçirgenliğini hedeflemiştir. Ayrıca estetik maske görünümü için burun teli gizlenmiştir ve dışardan görünmez. Ayrıca kolay şekil almasıyla beraber şeklini uzun süre koruması sayesinde kullanım süresinde koruyuculuğu en üstte tutar.

Rahat maske kullanımı ve estetik kaygılar gözetilerek, maskenin birleşme noktaları ve kulak lastiğinin maskeyle birleşme noktası dikiş metodu yerine yüksek basınç ve ses ile full ultrasonik kaynak metoduyla birleştirilmiştir. Full ultrasonik maske yapısı iplik sorunlarına meydan vermez, görünümde rahatsızlık oluşturmaz ve cildi tahriş etmez.

Ege N95 Maske 4014-K Nedir ve Ne işe Yarar?

Filtreli koruyucu maske türleri içerisinde yer alan Ege FFP2 Maske 4014-K ürünü; %94 ve üzeri filtre yeteneğiyle EN 149 maske test standardına göre FFP2 sınıfındadır. Bu yetenek ürünün, partiküllere, tozlara, damlacıklara ve mikroorganizmalara karşı solunumda filtrasyon sağlamakta ne kadar güçlü olduğunu göstermektedir.

Ege Maske, EN 149 standardının belirlediği ve solunumda kolaylığın amaçlandığı solunum direnci testlerinden de başarıyla geçmiştir. Bu sayede kullanımda kolay nefes alıp vermeyi sağlar.

Salgın hastalık riskinin yüksek olduğu yerlerde, sağlık çalışanlarının kullanımında, kalabalık ve kapalı alanlarda, hava kirliliğinin yüksek olduğu yerlerde, toz ve duman gibi zararlı partiküllerin olduğu yerlerde solunum yoluyla kişinin zarar görmemesi amacıyla kullanılabilir.

Ege 4014-K FFP2 Solunum Maskesi Ne Kadar Süre Takılmalıdır?

Türk Standartları Enstitüsü tarafından yayınlanan TS EN 149 standardı koruyucu maskelerle ilgili temel gereksinimleri belirler. Ayrıca Avrupa ve Türkiye normları bu çerçeveyi kabul eder. Bu standardın testlerinden biri de ürünün kullanım süresiyle ilgilidir. Standart gereğince ürün 8 saat boyunca test edilir. Bu standart ve bu testten başarılı olan maskelerin 8 saat boyunca kullanımı uygundur.

Ege N95 Maske 4014-K, tek kullanımlıktır ve 8 saat kullanılabilir. Ancak bu süreç boyunca ürünün içinin ve dışının hijyeni sağlanarak takılıp çıkarılabilir. Ürünün kullanımının 8 saati aşmamasına dikkat etmek önemlidir. Ayrıca ürünün kullanıldığı alanın hastalık riski seviyesi, nem oranı, sıcaklık düzeyi, kirlilik seviyesi, açık veya kapalı alan oluşu ile beraber insan yoğunluğu da kullanım süresi üzerinde etkilidir. Bu sebepten riskli görüldüğü anda yenisiyle değiştirmek uygundur.

Üründe kullanılan kumaşlar 80 derece ve üstünde yapısında değişikliklere meydan verdiği ve sürekli solunumdaki ısıya maruz kalabildiği için bu hususlar önem arz eder.

Ürün yapısında yırtılma veya zedelenme varsa kullanılmaması önerilir. Ayrıca raf ömrüne de dikkat etmek sağlık ve güvenlik açısından mühimdir.

Ege Maske 4014-K Ürünü Ne Kadar Koruyucu?

Bilim insanları maskeler için koruyuculuk seviyelerini ve yeterlilik seviyelerini tespit etmeye çalışırlar. Bu araştırmalar sonucunda test metodları ve standartlar geliştirirler. Ürünlerin de bu testlerden başarılı olması ve standarda uygun olması kullanıcılar açısından mühimdir.

Bakteri, virüs, toz tanecikleri ve havada bulunan zararlı partiküller ile damlacık yoluyla bulaşabilecek hastalıkları simüle etmek için benzer çaplardaki parçacık testleri mevcuttur. Partikül Filtrasyon Testi(PFE- Particulate Filtration Efficiency) olarak bilinen bu testlerde ürünler 0,3 mikron ve üzerindeki çapa sahip parçacıklarla test edilirler.

Ege 4014-K FFP2 sınıfı maskeler bu testlerden %94 ve üzeri filtre yeteneğiyle geçerek gücünü ispatlamıştır.

Bakteriler genellikle 0,3 mikron ve üzerinde çapa sahiplerdir. Koronavirüs çapı ile ilgili çeşitli araştırmalar bulunmaktadır. Şimdiye kadar gözlenen en düşük çapa sahip coronavirus 0,14 mikron boyutundadır. Ancak virüsler ortamda tek başına buluna bildiği gibi genel olarak virüs kümeleri oluşturabilirler ve/veya başka moleküllere tutunabilirler. Bu da zararlı parçacığın çapını büyütür.

0,3 mikron rakamı, partiküllerin hareketlerinin izlenebilir olduğu rakamdır. Bu boyuttan daha düşük boyuttakileri ise test edebilmek mümkün değildir. Bu sebepten bilim insanları 0,3 mikron filtreleme testini yeterli görürler.

0,3 mikron çapının altındaki parçacıklar ise titreşim yoluyla hareket ederler. Bu partikülleri filtrelemek için ise çok katmanlı yapılarda sönümleme ve elektrostatik kuvvetler kullanılabilir.

Ege 4014-K filtreli maske ürün hem 0,3 mikron ve üzerindeki parçacıklarda üstün etkiye sahiptir. Hem de katmanlı yapısı ve elektrostatik etkiye sahip meltblown kumaşı sayesinde 0,3 mikron altındaki parçacıkları filtrelemede de etkilidir.

Ege FFP2 Maske 4014-K, son kullanıcıya hijyeni korunmuş halde paketli şekilde ulaşır.

COVID-19 pandemisine karşı mücadelede sağlığımızı ve toplum sağlığını korumak çok önemlidir. Bu sebepten önemlemlerle beraber uygun ürünler kullanarak bu mücadelede olmalıyız. Bikalite bu süreçte kalite biriminin uygun gördüğü ve orijinal ürünleri topluma sunmaktadır.

(*) Avrupa ve Türkiye teknik komitelerince koruyucu filtreli yüz maskesi diye adlandırılan kategoride, EN 149 standardına göre %94 filtreleme sağlayarak FFP2 sınıfındadır. Bu sınıflandırma FFP3 (%99)’den sonra en iyi sınıflandırmadır. Amerikan standartlarındaki N95 maske ile toplumda sık sık karıştırılmaktadır. Ürünler benzer yapıda olmasına karşın standardizasyon kurumları ve bazı test metodları farklılık göstermektedir.

Ege N95 Maske 4014-K Etiket Bilgileri

 • 4014 K FFP2 NR C Model serisi
 • Ergonomik, konforlu kullanım
 • Hijyenik tekli ambalaj
 • Yüksek verimli meltblown filitrasyon
 • 22 yıllık güven ve tecrübe ürünü
 • Kullanım kılavuzunu okuyunuz
 • Depolama alanı sıcaklık aralığı (-20℃ - +40℃)
 • Depolama alanı nem oranı (<80%)

Ege N95 Maske 4014-K / Ege FFP2 Maske 4014-K Kalite Belgeleri, ÜTS Kaydı ve Test Raporu

Ürünün kalite belgelerine Ege FFP2 Maske Kalite Belgeleri, ÜTS Kaydı ve Test Raporu adresimizden ulaşabilirsiniz. Bu kategorideki tüm Ege Maske ürünlerinin kalite belgeleri aynıdır.