Alvent N95 Maske / FFP2 Maske
Alvent N95 Maske / FFP2 Maske
Alvent N95 Maske / FFP2 Maske
Alvent N95 Maske / FFP2 Maske

Alvent N95 Maske / FFP2 Maske

İndirim Oranı : %11 İndirim
Fiyat : ₺47,70(KDV Dahil)
İndirimli : ₺42,35(KDV Dahil)

Alvent N95 Maske; %94 koruma oranı, çift çekirdekli burun teli, yumuşak kulak lastiği ve 10’lu hijyenik paketiyle bikalite.com'da. Kendiniz ve sevdikleriniz için

 

Hemen Satın Alın!

Alvent, N95 maske ile benzer özelliklere sahip FFP2 maske sınıfında ürünler üretmektedir (*). Alvent FFP2 Maske veya daha bilinen adıyla Alvent N95 Maske de bu standart gerekliliklerini sağlayıp testleri geçmiştir. Koruyucu maske ürün sınıfında olan Alvent Maske test sonuçlarına göre %94 ve üzerinde bir filtreleme sağlamaktadır. Bikalite olarak uzman ekibimizle; kaliteli, belgeli ve orijinal ürünleri sizin adınıza kontrol ediyor ve üreticisinden temin ederek size ulaştırıyoruz.

Ürün, enfeksiyon riski taşıyan mikroorganizmaların, toz parçacıklarının, duman ve egzoz gazlarının, havada asılı halde bulunan damlacıkların vb zararlı partiküllerin filtrelenenip; solunum yoluyla kişinin zarar görmesini engellemeye yardımcı olur.

Alvent N95 Maske, salgın ve pandemi bölgelerinde sağlık personellerinin sıklıkla tercih ettiği FFP2 şartlarını karşılamaktadır. Ayrıca genel halkın kalabalık olarak bulunduğu alanlarda, toplu taşımada, kapalı ve hastalık bulaş riski bulunan ortamlarda koruyucu olarak Alvent Maske güvenle kullanılabilir.

Alvent N95 Maske / MA - 600 FFP2 Özellikleri

 • Full ultrasoniktir.
 • Kolay şekil alan ve şeklini uzun süre koruyan çift çekirdekli burun teli bulunur.
 • %94 ile üst düzey partikül filtrasyonu vardır.
 • Kolay soluk alıp verilir, düşük solunum direnci vardır.
 • 10’lu hijyenik pakettedir.
 • Çökmeye dayanıklı güçlü gövde yapısı bulunur.
 • Pandemide özellikle tercih edilen ventilsiz yapıya sahiptir.
 • Dikey katlama yapısıyla kolay taşıma ve saklama özelliğindedir.
 • Siperlik, gözlük, baret gibi ek donanımlarla kullanılabilmektedir.
 • Avrupa Komisyonu’nca onaylanmış kuruluş tarafından yayınlanan CE sertifikasyonu vardır.
 • EN 149 koruyucu filtreli yüz maskesi test raporuna sahiptir.
 • Kişisel Koruyucu Donanım Yönetmelik şartlarına uygun ürün ve üretim koşullarını sağlar.
 • Alvent, Türkak’tan aktedistasyona sahip bağımsız denetleme kuruluşuna ISO 9001 Kalite Yönetim Sistemi'ni denetlettirip, ilgili sertifikasyona sahiptir.
 • Alvent IAF ve IAS akreditasyonlarına sahip bağımsız denetim kuruluşu, Alvent'in ISO 13485 Medikal Cihaz Kalite Yönetim Sistemi'ne sahip olduğunu belgelendirmiştir.
 • Bağımsız laboratuvarlarla beraber Alvent laboratuvarlarında da Alvent N95 Maske ürünleri test edilmektedir.

Alvent N95 Maske tek kullanımlıktır, kullanım süresi dolduğunda yenisiyle değiştirilmelidir. Kullanım sırasında ağza yapışmayan yapısı için dayanıklı gövde yapısı tercih edilmiştir. Bu yapı nefes alıp verirken ürünün hareketine mani olduğundan konforlu ve rahat kullanım sağlar. Buna ek olarak uygun kumaş yoğunluğuyla Alvent Maske soluma direnci düşük olduğundan soluk alıp vermede kolaylık sağlar. Ürün içerisinde nem, koku ve ısı oluşumunu bu şekilde minimumda tutmayı amaçlar. Kullanımda kötü koku oluşumunu en aza indirmeyi hedefler. Dikey katlamaya müsait yapısı sayesinde taşımada ve saklamada kolaylık sağlayarak az yer tutar. Görüş açısının engellenmemesi için de bu yapı önem arz eder.

Alvent FFP2 Maske, içeriğindeki spunbond ve meltblown kumaş katmanları sayesinde üst seviyede bakteri ve partikül filtrelemeye sahiptir. %94 filtreleme ile Alvent MA-600 FFP2 Solunum Maskesi modeli güvenli kullanım için tercih edilebilir.

Ürün, kulak acıtmayan ipleriyle kulak ve cilt tahrişini en aza indirir. Yumuşak kulak lastikleri esnekliği sayesinde pek çok yüz tipine uyum sağlar. Ayrıca ürünün yüzün şeklini almasına yardımcı olur. Elastikiyetle beraber konfor sağladığından fazla germe sorunları da en aza iner.

Alvent Maske, pandemi koşullarında özellikle tercih edilen ventilsiz tasarıma sahiptir. Bu sayede hasta veya taşıyıcı kişinin etrafına hastalığı yaymasını önlemeye yardımcı olur. Bununla beraber gözlük, baret ve siperlik gibi ek koruyucu donanımlarla beraber kullanıma uygun olduğundan, riskli alanlarda kullanıma uygundur.

Burun telli maske yapısında çift çekirdekli özel üretim tel kullanılmıştır. Bu sayede Alvent N95 Maske kolay şekil alır ve aldığı şekli uzun süre korur. Kayma, telin açılması ve şeklin bozulması gibi sorunları minimuma indirerek rahat maske kullanımı amaçlanmıştır. Özellikle doktorların kullandığı maske ürünleri içerisinde FFP2 sınıfı ürünler başta gelmekte ancak bu ürünler esas olarak iş güvenliği ekipmanı olarak üretildiğinden uzun süreli kulanımlarda rahatsızlık verebilmektedir. Yeni piyasaya sürülen Alvent FFP2 Maske, tasarımında ürün konfor ile beraber korumayı da maksimumda tutmayı hedeflemiştir. Maskenin katman sayısı ve kumaş yoğunluğu sayesinde üst düzey koruma sağnırken, rahat şekil alması ve şeklini koruması sayesinde de yanlardan veya üstten hava girişlerinin ve açılmaların da önüne geçilmektedir.

Günlük yaşamın vazgeçilmez bir parçası hale gelen maskede tasarım kaygılarına da önem veren üretici firma, estetik görünümü için katmanların ve lastiğin birleşme noktalarında yüksek basınç ve ses yöntemiyle kaynak metodu uygulamıştır. Halk arasında full ultrasonik maske kaynağı adıyla bilinen bu yöntem sayesinde iplik sorunlarının önüne geçilir ve güzel bir görünüm ortaya çıkar. Ayrıca dikiş ve iplik olmadığından ciltte tahriş de daha az olur.

Alvent FFP2 Maske Nedir ve Ne işe Yarar?

Yüz koruyucu filtreli maske standardı olan EN 149 koşullarınca teste tabi tutulan Alvent FFP2 Maske / Alvent N95 Maske MA-600 modeli, %94 ve üzeri partikül filtreleme özelliğiyle testleri geçmiş ve FFP2 sınıfında bizlerle sunulmuştur. Alvent Maske, toz ve duman gibi zararlı partiküllerin solunum yoluyla vücuda girmesini engellemeye yardımcı olur. Aynı zamanda enfeksiyon riski taşıyan bakteri, virüs ve mantar gibi mikroorganizmaların da filtrelenmesinde etkilidir. Sadece parçacık değil damlacıklara ve aeresollere karşı da koruma sağladığından kan sıçraması ve hapşırma gibi durumlarda da kullanan kişiye kalkan vazifesini devam ettirir.

Kumaş kalitesi ve yoğunluğu sayesinde üstün koruma sağlarken kullanım kolaylığı açısından da düşük solunum direncine sahiptir. Bu haliyle nefes alıp verirken oluşabilecek sorunları minimize etmeyi hedefler.

Genel halk tarafından kalabalık alanlarda ve hastalık riskinin yüksek olduğu ortamlarda güvenle tercih edilebildiği gibi sağlık çalışanları tarafından da kullanıma uygundur. Özellikle toplu taşıma araçları, insan yoğunluğunun yüksek olduğu ortamlar, hastane gibi alanlarda kullanımı, salgına karşı koruma sağlar.

Alvent Solunum Maskesi Ne Kadar Süre Takılmalıdır?

TSE (Türk Standartları Enstitüsü), Avrupa Komisyonu’nun koruyucu maskeler için yayınladığı EN 149 standardını ülkemiz koşullarına uyarlayarak TS EN 149 standardı olarak ilan etmiştir. Bu test standardı, 8 saatlik kullanım testini de içerisinde bulundurur. Bu standart ve test koşullarını sağlayan ürünler 8 saate kadar kullanılabilir. Bu süre sonunda değiştirilmesi tavsiye edilir.

Ancak, kullanım öncesinde ve sırasında sıvıyla temas, nemlenme, kirlenme gibi durumlar yaşandığında veya yırtılma ve yıpranma gibi durumlarda yenisiyle değiştirilmesi tavsiye edilir. 8 saatlik süre normal kullanım için geçerlidir. Sıcaklığın yüksek olduğu, nemin yüksek olduğu, kalabalığın ve hastalık riskinin yüksek olduğu durumlarda daha sık değiştirmek bizleri güvenli alanda tutacaktır.

Ürün kullanımında raf ömrüne ve tek kullanımlık olduğuna dikkat etmek de doğru bir şekilde korunmamıza yardımcı olacaktır.

Alvent Maske Ne Kadar Koruyucu?

Standartları hazırlayan teknik komiteler filtrasyon için 0,3 mikron ve üzerinde parçacıklarla simülasyon testleri yaparlar. Bu parçacıklara karşı filtreleme yeteneği ürünün sınıfını belirler. FFP1 maske, FFP2 maske ve FFP3 maske sınıfları Avrupa standartlarında tanımlanır. Alvent Maske de %94 ve üzeri filtre özelliğiyle FFP2 maske sınıfındadır.

0,3 mikron çapı çok kritik bir öneme sahiptir. Bu ve daha büyük parçacıkların hareketleri ölçülebildiği için testlerde referans alınır. Daha küçük parçacıklarla test koşullarının takibi oldukça zordur.

0,3 mikron altındaki parçacıklar titreşim gibi öngörülemez hareketlerde bulunur. Kullanılan koruyucunun 0,3 ve üstü parçacıkları filtrelemedeki yeteneği, bu parçacıktan daha küçük parçacıklarda da yok değildir. Katmanlı yapısı sayesinde titreşim sönümlemesi yaparak filtreleme görevini sürdürür. Ayrıca içeriğindeki meltblown katmanı elektrostatik bir etkiyle bu parçacıkları yakalama yeteneğindedir. Bu sayede hem 0,3 mikron altı hem de üstü çaplara sahip partiküllerin filtrelenmesinde etkilidir. Virüs ve bakteri çapları değişken olmakla beraber bu tarz ürünler genellikle filtrelemede başarılıdır.

COVID-19 salgını döneminde sık tercih edilen maskelerin yeteneğine bu açıdan da bakmak gerekir. Koronavirüs çapı ile ilgili araştırmalarda 0,14 mikron ve üstü boyutlarda olduğu gözlemlenmiştir. Corona virus doğada tek başına bulunmakla beraber havadaki hareket için sıklıkla kümelenme yaparak veya başka parçacıklara tutunarak bulunur. Bu durumda çap artar ve filtreye yakalanma olasılığı yükselir. Ayrıca daha küçük boyutlarda ise katmanlarda absorbe edilerek ve/veya elektrostatik çekimle tutularak da filtrelenebilir.

Alvent FFP2 maske, 10’lu paketlerde hijyenik bir şekilde üretimden, son kullanıcıya ulaşır.

Hastalıklardan korunmak, salgının yayılmasının önüne geçmek için doğru ürünleri kullanmalıyız. Bikalite olarak bu mücadelede teknik ve bilimsel şartlara uygun orijinal ürünleri sizlere sunuyoruz. Kendi sağlığınızı ve sevdiklerinizin sağlığını korumak için kaliteli ve orijinal Alvent N95 Maske satın alabilir, Koruyucu Maske / Solunum Maskesi kategorimizdeki diğer alternatiflerimizi inceleyebilir veya tüm Korona Market ürünlerimize göz atabilirsiniz.

(*) Ülkeler ve birlikler ürün üretimleri için belirli test standardı ve gereklilikler belirlerler. Ürünler de bu gereklilikleri taşıyarak kullanıcıya erişirler. Amerika’da koruyucu maske standartlarında sınıflandırma N kodu ile yapılır. Avrupa’da ve Türkiye’de ortak standart çerçevesinde FFP kodlarıyla yapılır. N95 maske ürünleri %95 ve üzeri filtrasyona sahipken; FFP2 maske ürünleri %94 ve üzeri koruma oranına sahiptir. Avrupa ve Amerika koruyucu maske test standartları benzerlikler taşımakla beraber küçük farklılıklara da sahiptir. Bazı üreticiler aynı ürünleri Amerika’da N95; Avrupa’da FFP2 sınıflandırmasıyla kullanıcıya sunabilmektedirler. Toplum bu sebepten genel olarak koruyucu maske denince N95 maske algısı oluşmaktadır. Ülkemizde de Avrupa Komisyonu’na üye bir devlet olarak Avrupa Standartları'nı kullanır. Bu sebepten koruyucu maske standardı olan EN 149 standardına uygun laboratuvar ve onaylanmış kuruluş sayısı N95’e göre daha fazladır.

Alvent N95 Maske / FFP2 Solunum Maskesi 10’lu Kutu Etiket Bilgileri

Alvent FFP2 Maske MA-600 İçeriği

 • 10 adettir
 • FFP2 NR Partikül Solunum Maskesi
 • EN 149: 2001+A12009
 • Partikül filtarasyonu 0.3μ (PFV) ≥95%
 • Çok katmanlı yüksek filtrasyon
 • Çift çekirdekli yüzü tam kavrayan burun teli
 • Latex içermez
 • Tek kullanımlık
 • Ergonomik tasarım
 • Sağlıklı ve konforlu nefes alıp verme
 • Cilde dost kumaş

Alvent N95 Maske Nasıl Kullanılır?

Kullanım Talimatı:

 • Maskenizi açın ve burun şeridi yukarı bakacak şekilde tutun.
 • Maskenin alt kısmını çenenizi kapatacak şekilde tutun ve elastik bantları kulaklarınıza yerleştirin.
 • Maskeyi hem burnunuzu, hem de ağzınızı kaplayacak şekilde yüzünüze yerleştirin.
 • Burun şeridini iki parmağınızla bastırarak burnunuza göre ayarlayın.

Uyum Testi:

 • İki eliniz ile ürünü yüzünüze bastırın. Hızlı nefes alırken maskenin çöktüğünden, hızlı nefes verirken de şiştiğinden emin olun.
 • Sızıntı durumunda, maskeyi yüzünüze göre ayarlayın. İşlemleri sıkı bir sızdırmazlık sağlanana kadar tekrarlayın.
 • Uyum testini geçemeyen maskeyi kullanmayın!

Alvent FFP2 Maske Kalite Belgeleri ve Test Raporu

Alvent FFP2 Maske, Altınkaya A.Ş. firması bünyesinde üretilmektedir. Kişisel Koruyucu Donanım Yönetmeliği'nin koşullarını ürün ve üretim olarak sağlayan Alvent Maske, yasal şartların tamamını yerine getirmektedir. Avrupa Komisyonu tarafınca onaylanan uzman kuruluşlara ürünlerinin uygunluğunu sağlayan firma, aynı zamanda en kaliteli maske ürünlerini üretmek amacıyla gerekli kalite yönetim sistemlerine de sahiptir.

TS EN 149+A1:2010 Parçacıklara Karşı Koruma Amaçlı Filtreli Yarım Maskeler Test Standardı

Alvent N95 Maske MA-600, TÜRKAK (Türk Akreditasyon Kurumu) akreditasyonuna sahip test laboratuvarında EN 149 Standardı'nın testlerine tabi tutulmuş ve gereklilikleri sağladığı görülmüştür. Filtrasyon seviyesi ve solunum direnci gibi testlerden başarıyla geçmiştir.

ISO 9001:2015 Kalite Yönetim Sistemi

Üretici firma, TÜRKAK akreditasyonuna sahip bağımsız denetim kuruluşu tarafından ISO 9001:2015 Kalite Yönetim Sistemi Standardı çerçevesinde denetlenmiştir. Firmanın bu altyapıya sahip olduğu görülüp sertifikalandırılmıştır.

ISO 13485:2016 Medikal Cihazlar Kalite Yönetim Sistemi

Alvent, IAF (International Accreditation Forum – Uluslararası Akreditasyon Forumu) ve IAS (International Accreditation Service – Uluslararası Akreditasyon Servisi) akreditasyonuna sahip bağımsız denetim kuruluşu tarafından ISO 13485:2016 Medikal Cihazlar Kalite Yönetim Sistemi standardı çerçevesinde denetlenmiştir. Firmanın bu altyapıya sahip olduğu görülüp sertifikalandırılmıştır.

CE Belgesi ve Avrupa Uygunluğu

Alvent Maske, Avrupa Komisyonu tarafından Kişisel Koruyucu Donanım Yönetmeliği çerçevesinde onaylanmış uygunluk kuruluşu tarafından teknik olarak incelenmiştir. Alvent N95 Maske, Avrupa ve Türkiye yönetmeliklerine uygunluğu görülmüş ve deklare edilmiştir. Bu sayede ürün, CE (Conformité Européenne - Avrupa Uygunluğu) işareti taşımaya hak kazanmıştır.

Diğer Kalite Belgeleri

Altınkaya AŞ, alanında uzman olan bağımsız kuruluşlarca OHSAS 18001 (İş Sağlığı ve Güvenliği Kalite Yönetim Sistemi) ve ISO 140001 (Çevre Yönetim Sistemi) kalite yönetim standartları çerçevesinde denetlenmiştir. Firmanın bu altyapıya sahip olduğu görülüp sertifikalandırılmıştır.