Sipariş İptali ve İade Politikası

Sipariş İptali

Bikalite.com üzerinde satışa sunulan ürünlerden satın almak için üye olmanız gerekmektedir. Alışveriş sepetinizi belirledikten sonra, satın alma sürecini başlatabilirsiniz. Ödeme işlemlerini tamamladıktan sonra gönderim süreciniz başlamış olur.

Siparişiniz onaylandıktan sonra ürünler gönderime henüz çıkmadı ise, sipariş iptali işlemi yapmanız durumunda tarafınıza herhangi bir maliyet yansıtılmamaktadır. Ürün ücreti ise iptal talebinin tarafımıza ulaşmasından itibaren ortalama 8 iş günü içerisinde ödeme yönteminize göre kredi kartınıza veya banka kartınıza aktarılacaktır.

Ancak gönderim süreci başladıysa, siparişinizin kargo ücretleri, ödemenizden düşürülerek ödemeniz gerçekleştirilecektir.

İade Koşulları

6502 sayılı Tüketicinin Korunması Hakkında Kanun’da belirtilen Cayma Hakkı’na uygun olmayan ürün ve durumlarda iade işlemi gerçekleşmemektedir (ayıplı ürünler hariç):

  • İadesi sağlık ve hijyen açısından uygun olmayan ürünlerde ambalaj, jelatin, kutu, bant, mühür, paket gibi koruyucu unsurları açılan ürünlerin iadesi kabul edilmemektedir.
  • Diğer ürünlerde, ürünün yeniden kullanımının ve/veya satışının önüne geçen, deforme olan, kutusu zedelenen ya da kullanım talimatlarının aksi yönde kullanılan ürünler iade alınmamaktadır.
  • Kullanılmış ürünler, hasarlı ürünler, tek kullanımlık ürünler, hızlı bozulan ve/veya son kullanma tarihi geçme ihtimali olan ürünler iade edilememektedir.

Üründe üretim kaynaklı sorunlar bulunması ya da gönderimde olumsuzluklar oluşması sebepleriyle ürünü ücretsiz iade edebilirsiniz. Bu durumda herhangi bir gönderim ücreti, alıcıdan talep edilmez. Ürün ücreti, alıcıya 8 iş günü içerisinde ödeme yönetimine göre kredi kartına veya banka kartına aktarılacaktır.

Hijyenik ve kişiye özel ürünlerin hijyen şartlarını koruyan yapıda ve yeniden satışa uygun olması şartı ile 14 gün içerisinde iade seçeneğimiz mevcuttur. İade durumunda ürün ücreti, ürünün gönderim ve iade gönderim ücretleri düşülerek alıcıya 8 iş günü içerisinde ödeme yönetimine göre kredi kartına veya banka kartına aktarılacaktır.

İadenin uygun bulunması için:

  • Satın alınan ürün(ler)ün tüm tamamlayıcı aksesuarları ile birlikte iade edilmesi,
  • Satın alınan ürünün ve aksesuarlarının, orijinal kutusunda ve zarar görmemiş olması,
  • Eğer varsa ürünle beraber verilen hediyeler ve promosyonların ürünle beraber iade edilmesi

gerekir.

Kargo bedava kampanyasıyla oluşturulan siparişlerin iptal veya iade edilmesi durumunda, kalan tutar kargo bedava kampanyasının şartını sağlamıyorsa iade edilecek ürün bedelinden kargo ücreti düşülerek iade gerçekleşir.

İade İşlemleri

İade işlemi için üyeler için web sitemizde yer alan Hesabım bölümündeki İade Taleplerim linki üzerinden başvuru yapmanız gerekmektedir. E-fatura mükellefi müşterilerimizin iade talebinde bulunması durumunda, iade faturası kesmesi ve iade edilen ürünle beraber tarafımıza iletmesi gerekmektedir.

İade ürünlerin firmamıza ulaşmasının ardından, Ürün İade Birimimiz tarafından yapılan incelemeler sonucunda ürün iadeye uygun bulunursa; iade onayının ardından ürün ücreti, alıcıya 8 iş günü içerisinde ödeme yönetimine göre kredi kartına veya banka kartına aktarılacaktır. Ücret iadesi tarafımızca bankaya aktarıldıktan sonra bankanın ücreti alıcıya yansıtması kontrolümüz dışındadır. Tarafımızın bu konuda herhangi bir yetkisi bulunmamaktadır. Ürün İade Birimimiz tarafından yapılan incelemeler sonucunda iade talebinizin İade Koşulları’na uygun olmadığı görüldüğü takdirde, iade talebiyle gönderdiğiniz ürün 10 gün içinde karşı ödemeli olarak internet sitemizde kayıtlı olan adresinize yeniden gönderilecektir.