Promast Clean El ve Cilt Dezenfektanı - 100ml - Kokulu
Promast Clean El ve Cilt Dezenfektanı - 100ml - Kokulu
Promast Clean El ve Cilt Dezenfektanı - 100ml - Kokulu
Promast Clean El ve Cilt Dezenfektanı - 100ml - Kokulu
Promast Clean El ve Cilt Dezenfektanı - 100ml - Kokulu

Promast Clean El ve Cilt Dezenfektanı - 100ml - Kokulu

İndirim Oranı : %51 İndirim
Fiyat : ₺30,33(KDV Dahil)
İndirimli : ₺15,00(KDV Dahil)

Korona virüse, bakteri, mantar ve diğer virüslere karşı %99,9 etkili, %70 alkol oranına sahip, yüksek nemlendirici Promast El Dezenfektanı ile cilt sağlığınız koruyun! Orijinal, kaliteli, belgeli Promast El Dezenfektanı sprey dezenfektan formuyla kolay kullanımlıdır.

Hemen Satın Alın!

Korona döneminde doğru hijyen ürününü bulmak oldukça güç. Piyasada çıkan bir çok yeni sprey dezenfektan için yeterli hijyeni sağlayıp sağlayamadığı, standartlara göre üretilip üretilmediği, cilde zararlı olup olmadığı ve hatta orijinal olup olmadığı ile ilgili pek çok soru var ve bu durum ürün seçimimizi zorlaştırıyor. İşte bu ortamda virüslere karşı yüksek etki gücüne sahip, cilde zarar vermeyen, hoş kokulu olan ve kalitesini belgeleyen yeni Promast El Dezenfektanı bu ihtiyaca yanıt arayanların seçeneklerinden biri olarak bikalite.com'da. Bikalite olarak uzman ekibimizle; kaliteli, belgeli ve orijinal ürünleri sizin adınıza kontrol ediyor ve üreticiden temin ederek memnuniyetinizi üst düzeyde sağlayacak şekilde sizlere ulaştırıyoruz.

Promast Clean El ve Cilt Dezenfektanı Özellikleri

 • Korona virüse karşı %99,9 etkilidir.
 • Virüslere karşı %99,9 etkilidir.
 • Bakterilere karşı %99,9 etkilidir.
 • Mantarlara karşı %99,9 etkilidir.
 • Pudra kokuludur.
 • Yüksek nemlendirici dezenfektan.
 • Promast Cilt Dezenfektanı çatlak, kuruluk ve tahriş oluşturmaz.
 • Yapışkan his vermez.
 • %70 alkol içerir.
 • Genel halk kullanımına ve sağlık profesyonellerinin kullanıma uygundur.
 • Sprey dezenfektan formuyla kolay kullanımlıdır ve yüzeye tam etki eder.
 • 30 saniye kullanımda etki gösterir.
 • Akredite laboratuvardan TS EN 1276 (Faz 2 Adım 1), TS EN 1650:2008+A1:2003 ve TS EN 1447+A2:2019 Standartlarına göre test raporludur.
 • Promast El Dezenfektanı CE belgelidir.
 • Sağlık Bakanlığı Biyosidal Ürün Ruhsatı'na sahiptir.
 • Biyosidal Yönetmeliği’ne uygundur.
 • Promast Kimya, TÜRKAK ve IAF tarafından akredite edilmiş denetleme kuruluşlarınca ISO 9001, ISO 14001 ve OHSAS 18001 Standartlarına göre denetlenmiş ve belgelendirilmiştir.
 • Promast Kimya, IAF ve IAS tarafından akredite edilmiş denetleme kuruluşlarınca ISO 13485 Medikal Cihazlar Kalite Yönetimi Sistemi'ne sahip olduğunu belgelendirmiştir.
 • Promast El Dezenfektanı FDA Kayıt Belgesi'ne sahiptir.
 • Kosher Sertifikası koşullarını yerine getirip belge almıştır.
 • Helal Sertifikası koşullarını yerine getirip belge almıştır.
 • Promast Kimya, Temiz Üretim ve Yeşil Üretim koşullarını yerine getirip belgelendirmiştir.

* Promast El Dezenfektanı ürününün etkili olduğu mikroorganizma türlerini incelemek için test raporlarına bakınız.

** Etkili olunan diğer mikroorganizma türlerine karşı etkinlik testleri sürmektedir.

*** EPA'nın (Çevre Koruma Ajansı-ABD) sunduğu değerlendirme çerçevesinde; Poliovirus, Adenovirus ve Norovirusvirus virüs türlerine karşı etki gösteren antiseptikler ve dezenfektanlar SARS ve COV-2 (Koronavirüs-COVID-19) virüs türüne karşı da etki göstermektedir.

Promast Clean El Antiseptiği Nedir ve Ne İşe Yarar?

Promast Cilt Dezenfektanı, elde ve ciltte dezenfeksiyon sağlamak amacıyla kullanılır. İçeriğindeki alkol ve diğer dezenfekte edici içerikler sayesinde mikroorganizmalara karşı etkilidir. Promast el antiseptiği cildinizin koruyucu yağ tabakasını bozmaz ve cildinizi ferah hissettirir.

Sprey dezenfektan yapısıyla, diğer sıvı ve jel ürünlere kıyasla elde ve ciltte kullanımda daha etkili sonuçlar verir. Kullanımda kolaylık, derin noktalara daha fazla nüfuz etme ve zamandan tasarruf açısından olumlu sonuçlar verir.

İçeriğinde bulunan yüksek nemlendirici içerik sayesinde Promast Cilt Dezenfektanı; ciltte kuruluk, tahriş ve çatlama yapmaz. Ciltte yapışkan olmayan his bırakmadığı gibi ferah hissettirir. Pudra kokulu dezenfektan yapısıyla kullanımda rahatsızlık oluşturmaz.

Toplumun ve sağlık profesyonellerinin kullanımına uygundur.

Promast El Dezenfektanı Nasıl Kullanılır ?

El ve cildinizin tamamında ıslaklık oluşacak şekilde sıkınız. Ardından el yıkama kurallarına uyarak elinizin tamamına Promast El ve Cilt Dezenfektanı sirayet edecek şekilde ovunuz. 30 saniye boyunca dezenfektanın yeterince uygulandığından emin olunuz. Kullanımdan sonra durulama yapmanıza gerek yoktur.

Kullanmadan önce raf ömrüne dikkat ediniz.

Kendi sağlığınızı ve sevdiklerinizin sağlığını korumak için Dezenfektan kategorimizdeki ürün çeşitlerimize göz atın!

Promast Clean El ve Cilt Dezenfektanı Etiket Bilgileri

Genel Bilgi

 • %70 Alkol
 • Nemlendirir
 • %99.9 Bakteri, Mantar ve Virüslere Karşı Etkili.
 • Yüksek Nemlendirici İçeriği Sayesinde Elde ve Ciltte Kuruluk Yapmaz.
 • Biyosidal Ürün

El Dezenfektanı İçeriği

 • Aktif maddenin adı ve miktarı(%): Propan-2-ol (CAS numarası: 67-63-0)(EC numarası: 200-661-7) %70,
 • Yardımcı maddeler: Homojen itici gaz ve su ile %100’e tamamlanır.

Promast Cilt Dezenfektanı Kullanırken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Çocuklardan, gıda ve hayvan yemlerinden uzak tutunuz. Buhar veya zerrelerini solumayınız. Uygulama ve hazırlık aşamasında hiç bir şey yemeyiniz, içmeyiniz, sigara kullanmayınız. İnsan ve çevre sağlığı risklerini önlemek için kullanım talimatlarına uyunuz.

Güvenli elleçleme için önlemler: Bu ürün kullanırken, çalışma ortamı etkin bir şekilde havalandırılmalı ve çalışanların solunum yolu ile etkilmesi önlenmelidir. Kabı ve alıcı ekipmanı topraklayın. Patlamaya dayanıklı elektrikli, havalandırma, tutuşturucu, malzeme kullanın. Sadece ateş almayan aletler kullanın. Statik boşalmaya karşı önleyici tedbirler alın.

Zehirlenme Belirtileri: Rehavete veya baş dönmesine yol açabilir

İlk yardım önlemleri: Propan-2-ol LD50 ağız yolu(sıçan): 5840 mg/kg.

Genel uyarılar: Kendinizi iyi hissetmezseniz, ULUSAL ZEHİR DANIŞMA MERKEZİNİN 114 NO’LU TELEFONUNU veya hekimi arayın.

 • Soluma: Zarar gören kişiyi temiz temiz havaya çıkarın ve rahat nefes alabileceği bir pozisyonda tutun. Kirlenmiş tüm giysilerini hemen çıkartın. Cildinizi su/duş ile durulayın.
 • Cilt ile temas: İlk yardım ihtiyacı beklenmemektedir. Çatlak deri ile temasından kaçının. Ciltte tahriş söz konusu ise: Tıbbi yardım alın.
 • Göz ile teması: Su ile en az 15 dakika boyunca dikkatlice durulayın. Takılı ve yapması kolaysa, kontak lensleri çıkartın. Durulamaya devam edin. Göz tahrişi kalıcı ise: Tıbbi yardım alın.
 • Yutma: Hastanın ağzını temiz su ile çalkalayın ve ardından 2-4 bardak su/süt içirin. KUSTURMAYIN. Bilinci yerinde değilse ağızdan bir şey vermeyin. Kendiliğinden kusma durumunda, boğulma tehlikesi nedeniyle kusmanın serbestçe drene olabileceğinden emin olun. Olumsuz belirtiler ortaya çıkarsa tıbbi yardım alın. Doktora danışın.

Akut ve sonradan görülen önemli belirtiler ve etkiler: Ciddi göz tahrişine yol açar. Rehavete veya baş dönmesine yol açabilir.

Tıbbi müdahale ve özel tedavi gereği için ilk işaretler: Semptomlara göre tedavi uygulayın.

Antidotu ve gerekli bilgiler: Spesifik bir antidotu yoktur. Semptomlara göre tedavi uygulayın. ZEHİRLENME DURUMLARINDA ULUSAL ZEHİR DANIŞMA MERKEZİNİN (UZEM)’NİN 114 NO’LU TELEFONUNU ARAYINIZ.

Uyuşmazlıkları da içeren güvenli depolama için koşullar: İyi havalandırılmış, kuru ve gün ışığından uzak yerlerde depolayın. Kapları fiziksel hasarlardan koruyarak soğuk tutun. Gözle, deriyle ve elbiselerle temasından kaçının. Güneş ışığından koruyun. İyi havalandırılmış bir alanda depolayın. Orjinal ambalajında saklayın. Etiketlemere dikkat ediniz. Arılar için zehilidir.

Zararlılık ve açıklaması: H115 Kolay alevlenir sıvı ve buhar. H280 Basınçlı gaz içerir; ısıtıldığında patlayabilir. H319 Ciddi göz tahrişine yol açar. H336 Rehavete veya baş dönmesine yol açabilir. Önlem ifadesi ve açıklaması: P210 Iısıdan, kıvılcımdan, alevden, sıcak yüzeylerden uzak tutun. P261 Buharını/spreyini solumaktan kaçının. P271 Sadece dışarıda veya iyi havalandırılan bir alanda kullanın P370+P378. Yangın durumunda: Söndürme için tozlu ve köpüklü söndürücüler kullanın. P405 Kilit altında saklayın. P501 İçeriği/kabı yasal mevzuata uygun olarak bertaraf edin.

Boş Ambalaj İmha Şekli: P501 İçeriği/kabı yasal mevzuata uygun olarak bertaraf edin

Promast El Dezenfektanı Kalite Belgeleri

Promast Clean, Biyosidal Ürünler Yönetmeliği’ne uygun şekilde, Sağlık Bakanlığı’nın gerekli gördüğü şartlarda üretilir. Ürünün gerekli analiz ve kimyasal testleri yapılmıştır. Promast El ve Cilt Dezenfektanı aynı zamanda etkili olduğu mikroorganizmalara karşı etki testlerine de akredite laboratuvarda tabi tutulmuştur. Promast, ürünün uygun şekilde üretilmesi için gerekli tesis ve kalite altyapısına sahiptir. Kalite belgeleri, ürün ruhsatı ve ürün test raporu mevcuttur. Kaliteli dezenfektan üretimi için gerekli alt yapıya sahiptir.

Test Raporu:

NAC(National Accreditation Center) tarafından akredite laboratuvar tarafından;

 • TS EN 14476+A2:2019 (Kimyasal dezenfektanlar ve antiseptikler - Tıpta kullanılan kimyasal dezenfektanlar ve antiseptikler için virüs öldürme nicel süspansiyon deneyi - Deney yöntemi ve gerekler (faz 2, adım 1)),
 • TS EN 1276:2019 (Kimyasal dezenfektanlar ve antiseptikler -Gıda sanayi, ev ve kuruluşlarda kullanılan kimyasal dezenfektanlar ve antiseptiklerin bakterisidal aktivitelerinin değerlendirilmesi için nicel süspansiyon deneyi- Deney yöntemi ve özellikler (safha 2, adım 1))
 • TS EN 1650:2019 (Kimyasal dezenfektanlar ve antiseptikler - Gıda, sanayi, evsel ve endüstriyel alanlarda kullanılan kimyasal dezenfektanlar ve antiseptiklerde mantar oluşması veya mayalanmanın değerlendirilmesi - Deney yöntemi ve özellikler (faz 2, adım 1))

standartlarına göre test edilmiş ve standart gerekliliklerini karşılamıştır.

Ürün Ruhsatı:

Promast El Dezenfektanı, Biyosidal Yönetmeliği'ne uygun olarak üretilmiş olup, Sağlık Bakanlığı tarafından 2020/169 numarasıyla ruhsatlandırılmıştır.

Kalite Belgeleri:

Promast Kimya, dezenfektan ve antiseptik ürünlerinin yönetmeliklere, teknik ve bilimsel gerekliliklere, kullanıcı deneyimlerina ve yasal koşullara uygun üretimi için gerekli ürün şartlarını, üretim tekniğini ve üretim tesisi gerekliliklerini yerine getirmektedir. Kalitenin ve güvenin sağlanması ve de sürdürülebilir olması için gereken kalite yönetim sistemi altyapılarına sahiptir:

 • TÜRKAK (Türk Akreditasyon Kurumu) ve IAF (International Accreditation Forum – Uluslararası Akreditasyon Forumu) tarafınca akredite edilmiş kuruluş tarafından ISO 9001 Kalite Yönetim Sistemi standardına göre kalite yönetim sistemi incelenmiş ve uygun bulunmuştur.
 • IAF ve IAS (International Accreditation Service – Uluslararası Akreditasyon Servisi) tarafınca akredite edilmiş kuruluş tarafından ISO 13485 Medikal Cihazlar Kalite Yönetimi standardına göre kalite yönetim sistemi incelenmiş ve uygun bulunmuştur.
 • FDA (U.S. Food and Drug Administration - Amerikan Gıda ve İlaç Dairesi) kayıt belgesine sahiptir.
 • TÜRKAK ve IAF tarafınca akredite edilmiş kuruluş tarafından ISO 1400 Çevre Yönetim Sistemi standardına göre kalite yönetim sistemi incelenmiş ve uygun bulunmuştur.
 • IAF tarafınca akredite edilmiş kuruluş tarafından OHSAS 18001 İş Sağlığı ve Güvenliği Kalite Yönetim Sistemi’ne sahip olduğu ve yönetim sisteminin standarda uygun olduğu denetlenip, belgelenmiştir.
 • Kullanıcıların inançlarından doğan hassasiyetlerini dikkate alan Promast Clean, Kosher ve Helal Sertifikalarına sahiptir.
 • Promast Kimya, temiz ve yeşil üretim için gerekli çevre şartlarını yerine getirip; ticaret odasınca Yeşil Üretim ve Temiz Üretim yaptığı tasdik edilmiştir.

CE Belgesi ve Avrupa Uygunluğu:

Promast Clean Cilt ve El Antiseptiği, Avrupa şartları uygunluk koşullarını yerine getirip CE belgesine (European Conformity) sahiptir. Bu uygunluğu hem kendisi beyan etmektedir hem de bağımsız uzman kuruluşlarca bu uygunluk deklare edilmektedir. Dezenfektan ve dezenfektan üretim koşulları Biyosidal Yönetmeliği’ni şartlarına uygundur.

cultureSettings.RegionId: 0 cultureSettings.LanguageCode: TR