Detro Derm Alkol Bazlı El Dezenfektanı - 100ml
Detro Derm Alkol Bazlı El Dezenfektanı - 100ml
Detro Derm Alkol Bazlı El Dezenfektanı - 100ml
Detro Derm Alkol Bazlı El Dezenfektanı - 100ml

Detro Derm Alkol Bazlı El Dezenfektanı - 100ml

Fiyat : ₺20,00(KDV Dahil)

Koronavirüse, diğer virüs türlerine, tüberküloza, bakteri ve mantarlara karşı %99,99 etkili, %70 oranında alkol içeren ve kullanıldıktan 30 saniye içerisinde etki gösteren kaliteli ve orijinal Detro Derm Alkol Bazlı El Dezenfektanı / El Antiseptiği 100ml ile yüksek koruma sağlayın.

Hemen Satın Alın!

Başta Korona olmak üzere virüslere karşı etkili olan, hoş kokulu ve aynı zamanda cilde zarar vermeyen kaliteli bir dezenfektan bulmak oldukça zor. Bu özellikleri tek çatı altında toplayan Detro Derm El Dezenfektanı / El Antiseptiği bikalite.com'da. Bikalite olarak uzman ekibimizle; kaliteli, belgeli ve orijinal ürünleri sizin adınıza kontrol ediyor ve üreticiden temin ederek memnuniyetinizi üst düzeyde sağlayacak şekilde sizlere ulaştırıyoruz.

Detro Derm El Dezenfektanı / El Antiseptiği Özellikleri

 • Korona virüse karşı %99,99 etkilidir.
 • Virüslere karşı %99,99 etkilidir.
 • Bakterilere karşı %99,99 etkilidir.
 • Mantarlara karşı %99,99 etkilidir.
 • Tüberküloza karşı %99,99 etkilidir.
 • Yapışkan his oluşturmaz.
 • Rahatsız edici koku bırakmaz.
 • Ciltte çatlak, kuruluk ve tahriş oluşturmaz.
 • %70 oranında alkol içerir.
 • 30 saniye içerisinde etki gösterir.
 • Sağlık profesyonellerinin ve halkın kullanımına uygundur.
 • Detro El Antiseptiği, cerrahi işlemlerde antiseptik uygulamalarda kullanılabilir.
 • Pompa ve sprey seçenekleriyle kolay kullanım ve etkili koruma sağlar.
 • Dermatolojik olarak test edilmiştir.
 • CE belgelidir.
 • Sağlık Bakanlığı Biyosidal Ürün Ruhsatı'na sahiptir.
 • Biyosidal Ürünler Yönetmeliği’ne uygundur.
 • Detro Derm El Antiseptiği, uzman laboratuvarlarda mikroorganizmalara karşı test edilmiştir.
 • Detro Heathcare, TÜRKAK, IAF, IAS ve Natural Accredition Services üyesi kuruluşlar tarafından ISO 13485, ISO 9001 ve GMP-ISO 22716 Standartları çerçevesinde belgelenmiştir.

*Etkili olunan mikroorganizma türleri test raporlarında detaylı ele alınmıştır. Lütfen inceleyiniz.

**Poliovirus, Adenovirus ve Norovirusvirus virüs türlerine karşı etki gösteren dezenfektanlarin ve antiseptiklerin SARS ve Koronavirüs / COVID-19 virüs (COV-2) türüne karşı da etki gösterdiği EPA'nın (Çevre Koruma Ajansı-ABD) değerlendirmelerinde mevcuttur.

Detro Derm Alkol Bazlı El Dezenfektanı Nedir ve Ne İşe Yarar?

Halkın el ve cilt dezenfeksiyonunda kullanım amacına uygundur. Seyreltilmeden cilt ve el üzerinde kullanıldığında dezenfeksiyon sağlar.

Cerrahi dezenfeksiyon ve antisepsi sağlanması amacıyla kullanıma uygundur. Hastane ve amaliyathane gibi ortamlarda sağlık profesyonellerinin kullanımına da uygundur.

Detro Derm dezenfektan; virüs, bakteri ve mantar gibi mikroorganizma türlerine karşı yüksek etkiye sahiptir. Etkili olduğu türleri detaylı incelemek için test raporlarını ve/veya etikette bulunan etki türlerini inceleyebilirsiniz. Etki alanı geniştir.

Derm El Dezenfektanı %70 oranında propan-2-al (izopropil alkol) içeriğiyle alkollü dezenfektan kategorisinde değerlendirilir. Mikroplar üzerinde üstün etki gösterir.

İçeriğinde %1 oranında bulunan gliserin sayesinde Derm Cilt Dezenfektanı cilde nemlendirici bir etki sağlar. Bu sayede dezenfektan kullanımında ciltte çatlak, kuruluk ve tahriş oluşumunun önüne geçer.

%0,15 oranında parfüm içeriğiyle kullanımda kötü koku oluşturmaz. Formülünde cilt üzerinde birikmeye yol açacak aktif maddeler bulunmadığından cilt tarafından kolaylıkla tolere edilir.

Ciltte yapışkanlık hissi oluşturmaz. Dermatolojik olarak test edilmiş, cilt üzerinde kullanımının uygun olduğu görülmüştür.

30 saniye gibi kısa bir sürede etki etmesiyle kullanım kolaylığı sağlar. Kullanıma hazır gelir ve herhangi bir ek uygulama gerektirmez. Kullanım sonrasında durulama gerektirmez.

Detro Derm El ve Cilt Dezenfektanı Nasıl Kullanılır ?

Kullanılacak bölgeye göre el veya cilt uygulamalarında, kullanılan bölgede ıslaklık hissi oluşuncaya kadar kullanınız. El dezenfeksiyonu için en az 3 ml, diğer uygulamalarda buna oranla yüzey alanına göre kullanım tavsiye edilir. Dezenfeksiyonu el yıkama kurallarında olduğu gibi yüzeyin tamamına etki edecek şekilde ovarak uygulayınız. En az 30 saniye boyunca dezenfeksiyon yapınız. Dezenfektan kullanımı ardından durulama gerektirmez.

Ne Kadar Süre Etkilidir?

Detro Derm El ve Cilt Dezenfektanı, toplumun hijyen, dezenfeksiyon ve antisepsi amacıyla kullanıma uygundur. Aynı zamanda cerrahi işlemlerde kullanıma uygundur. Bu sebepten kullanım amacına göre, ürün etiketinde ve kullanma talimatında belirtilen süre ve şekillerde kullanmaya özen gösterin:

 • Elde ve ciltte hijyen sağlama amacıyla yapılan dezenfeksiyon işlemlerinde en az 30 saniye boyunca seyreltilmeden uygulanacak bölgeye ovarak uygulayın. Bölgenin tamamında etki ettiğine dikkat ediniz. Ele uygulamalarda en az 3 ml kullanım gerektirdiğine, cilt üzerinde de yüzeyin miktarına göre uygun oranda kullanmaya dikkat ediniz.
 • Cerrahi el dezenfeksiyonu için en az 5 ml solüsyonu en az 3 dakika boyunca ele iyice yedirerek, ovarak, uygulanmayan yer kalmayana kadar uygulayınız.

Dezenfektan, üretim tarihi itibariyle 2 yıllık raf ömrüne sahiptir. Ambalajı açılan ürünü 6 ay süreyle kullanabilirsiniz. Ürünü kullanma talimatlarında belirtilen şekilde muhafaza ediniz. Uygun şekilde muhafaza edilmeyen, ambalajı 6 aydan fazla açık olan ve/veya 2 yıldan fazla rafta bekleyen ürünü kullanmayınız.

Detro Derm El Antiseptiği Kullanım Alanları

 • Öncelikle el ve cilt dezenfeksiyonunda kullanılır. El antiseptiği özelliği ve cilt antiseptiği özelliği bulunur.
 • Cerrahi işlemlerde ameliyathanelerde, yoğun bakım ünitelerinde ve hastanelerde kullanılabilir. Cerrahi antisepsi için sağlık hizmeti verilen yerlerde kullanıma uygundur.
 • Detro Derm El Atiseptiği; evde, ofisde, toplu taşımada, araç içerisinde, okullarda, fabrikalarda, iş yerlerinde, ibadethanelerde ve tüm kamusal mekanlarda kullanılabilir.
 • Sağlık binalarında, sağlık kliniklerinde, diş hastanelerinde ve muayenehanelerde, veteriner kliniklerinde, laboratuvarlarda, fizik tedavi merkezlerinde ve tüm sağlık ofislerinde kullanılabilir.

Kendi sağlığınızı ve sevdiklerinizin sağlığını korumak için Dezenfektan kategorimizdeki ürün çeşitlerimize göz atın!

Detro Derm Alkol Bazlı El Dezenfektanı Etiket Bilgileri

El Dezenfektanı İçeriği

Ürün tipi 1.ürün tipi

Formülasyon şekli: Sıvı

Aktif maddelerin adı ve miktarı (%):%70 propan-2-ol (izopropil alkol) (Cas No:67-63-0)

Yardımcı maddeler ve miktarları (%): %0.1 1-3 Butanediol, % 1 Gliserin, %0,15 parfüm ve deiyonize su içerir.

Dezenfektan Kullanımı

Hijyenik el dezenfeksiyonu için en az 3 ml solüsyon seyreltilmeden ele uygulanır ve 30 saniye boyunca eller kuruyana kadar ovulur. Cerrahi el dezenfeksiyonu için 5 ml dezenfektan ele uygulanır ve 3 dakika boyunca eller ovulur.

El Dezenfektanı Kullanırken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Ürün yanıcıdır, direkt ateş kaynaklarından uzak’ta tutunuz. Yanma ve patlama olasılığı nedeniyle kuvvetli oksidanlar, alkali metaller ve toprak alkali metallerle temas ettirilmemelidir. Havalandırması iyi olan 30°C’nin altındaki sıcaklıkta güneş ışığından uzak bir yerde saklayınız.

Zehirlenme belirtileri: Halsizlik ve bulantı.

LD50 değerleri (ağızdan, sıçanda): 5045 mg/kg

Antidotu ve gerekli bilgiler: Özel bir antidotu yoktur. Arılar için zehirlidir, Balıklara ve sucul organizmalara karşı zehirli olabilir.

İlkyardım Önerileri:

 • Teneffüs Edilirse: Hastayı temiz havaya çıkarın. Kendini iyi hissetmiyorsa derhal doktor çağırın.
 • Gözle Temas Ederse: Derhal akan suyla göz kapaklarını açık tutarak yıkayın, doktora başvurun.
 • Yutulursa: Doktora başvurun.

Boş Ambalaj İmha Şekli: Boş ambalajlar geri dönüşüm veya atık bertarafına gönderilmelidir.

Oksidan ve kendiliğinden yanıcı maddelerle birlikte bulundurmayınız.

Risk İbaresi ve Açıklaması: H225 Kolay alevlenir sıvı ve buhar. H319 Ciddi göz tahrişine yol açar. H336 Rehavete veya baş dönmesine yol açar.

Güvenlik İbaresi ve Açıklaması:

 • P210 ısıdan/kıvılcımdan/alevden/sıcak yüzeylerden uzak tutun. Sigara içilmez.
 • P261 tozunu/dumanını/gazını/buharını/spreyini solumaktan kaçının.
 • P304+P340 solunduğunda; Zarar gören kişiyi temiz havaya çıkarın ve kolay biçimde nefes alması için rahat bir pozisyonda tutun.
 • P305+P351+P338 gözle teması halinde, su ile birkaç dakika dikkatlice durulayın. Takılı veya yapması kolay kontak lensleri çıkarın. Durulamaya devam edin.
 • P337+P313 göz tahrişi kalıcı ise; tıbbi yardım/bakım alın.
 • P312 kendinizi iyi hissetmezseniz Ulusal Zehir Danışma Merkezini 114 no’lu telefonunu veya doktoru/hekimi arayın.
 • P403+P233 iyi havalandırılmış bir alanda depolayınız. Kapı sıkıca kapalı tutunuz.
 • P501 içeriği/kabı tehlikeli atık yönetmeliğine uygun bertaraf edin. Çocuklardan, gıda ve hayvan yemlerinden uzak tutunuz. Buhar veya zerrelerini solumayınız. Uygulama ve hazırlık aşamasında hiçbir şey yemeyiniz, içmeyiniz sigara kullanmayınız. İnsan ve çevre sağlığı üzerine riskleri önlemek için, kullanma talimatına uyunuz. Ambalaj açılmış ürünü 6 ay sürede kullanınız. Ürünün uygun depo koşullarında raf ömrü 2 yıldır. Zehirlenme durumlarında Ulusal Zehir Danışma Merkezi (Uzem)’nın 114 no’lu telefonunu arayınız.

Dikkat haricen kullanılır, içilmez.

Detro Derm El Dezenfektanı Kullanım Süresi

Üretim tarihi itibariyle 2 yıldır.

El ve Cilt Dezenfektanı - Kullanılacağı Zararlı Organizmalar

Zararlı Türü - Yaşamsal Evresi Uygulama Alanı ve Şekli Uygulama Dozu Uygulama Aralığı Etki Süresi
Staphylococcus aureus ATCC 6538
Enterococcus hirae ATCC 10541
Escherichia coli K12 NCTC 10538
Pseudomonas Aeruginosa ATCC 15442
Candida Albicans ATCC 10231
Medikal ve Umumi Alan - El ve Cilt, ele alınır ve ovalanır Kullanıma hazır Hijyen Durumuna Göre Hijyenik 30 sn
Cerrahi 3 dk
Poliovirus Type 1
Adenovirus Type 5
Murine Norovirus
Medikal ve Umumi Alan - El ve Cilt, ele alınır ve ovalanır Kullanıma hazır Hijyen Durumuna Göre 1 dk
Mycobacterium avium
ATCC 15769 Mycobacterium terrae
ATCC 15755 (Strain W45)
Medikal ve Umumi Alan - El ve Cilt, ele alınır ve ovalanır Kullanıma hazır Hijyen Durumuna Göre 5 dk

Detro Derm Alkol Bazlı El ve Cilt Dezenfektanı Kalite Belgeleri

Detro Healthcare, tıbbı alan hijyeni ve dezenfeksiyonu alanındaki önemli tecrübesini Detro Derm El ve Cilt Dezenfektanı ürününde de göstermiştir. Yönetmelikler, bilimsel ve teknik şartlar, müşteri geri dönüşleri ve yasal mevzuatlar çerçevesinde ürünü üretmektedir. Firma gerekli üretim tesisine ve kalite sistemlerine sahiptir:

 • TÜRKAK (Türk Akreditasyon Kurumu), IAF (International Accreditation Forum – Uluslararası Akreditasyon Forumu) ve IAS (International Accreditation Service – Uluslararası Akreditasyon Servisi) tarafından akredite edilen denetleme kuruluşu tarafından ISO 9001 Standardı'na göre denetlenmiştir.
 • TÜRKAK tarafından akredite edilen denetleme kuruluşunca ISO 13485 Medikal Cihazlar Kalite Yönetimi Standardı'na göre denetlenip, sertifikalandırılmıştır.
 • NATACCS (The International Natural Accreditation Services - Uluslararası Doğal Ürünler Akreditasyon Servisi) tarafından akredite kuruluş tarafından GMP-ISO 22716 standardına göre denetlenmiş ve iyi üretim uygulamalarını karşıladığı belgelendirmiştir.

Test Raporu:

Detro Derm El Antiseptiği; virüsler, bakteriler ve mantarlar üzerinde test edilmiştir. Ürün;

 • Uzman laboratuvar tarafından dermatolojik olarak gerekli test metotlarına göre,
 • Hem ILAC (International Laboratory Accreditation Cooperation - Uluslararası Laboratuvar Akreditasyon Birliği) tarafından akredite laboratuvar, hem de saygın üniversite laboratuvarı tarafından EN 14476+A1 (Kimyasal dezenfektanlar ve antiseptikler - Tıpta kullanılan kimyasal dezenfektanlar ve antiseptikler için virüs öldürme nicel süspansiyon deneyi - Deney yöntemi ve gerekler (Faz 2, adım 1)) standardına göre,
 • ILAC tarafından akredite laboratuvar tarafından EN 1500 (Kimyasal dezenfektanlar ve antiseptikler - Hijyenik el ovalama maddesi - Deney yöntemi ve gerekler (Faz 2, adım 2)) standardına göre,
 • Hem ILAC tarafından akredite laboratuvar hem de saygın üniversite laboratuvarı tarafından EN 13727 (Kimyasal dezenfektanlar ve antiseptikler - nicel süspansiyon deneyi - Tıbbi alanda bakteri öldürme etkinliğinin değerlendirilmesi için - Deney yöntemi ve gerekler (Faz 2, adım 1)) standardına göre,
 • Uzman laboratuvarlar tarafından TS EN 1276:2019 (Kimyasal dezenfektanlar ve antiseptikler- Gıda sanayi, ev ve kuruluşlarda kullanılan kimyasal dezenfektanlar ve antiseptiklerin bakterisidal aktivitelerinin değerlendirilmesi için nicel süspansiyon deneyi - Deney yöntemi ve özellikler (Faz 2, adım 1)) standardına göre,
 • Uzman laboratuvar tarafından TS EN 14348 (Kimyasal dezenfektanlar ve antiseptikler - Cihaz dezenfektanları dahil tıp alanında kullanılan kimyasal dezenfektanların miko bakteri öldürme etkinliğinin değerlendirilmesi için nicel süspansiyon deneyi - Deney yöntemleri ve gerekler (Faz 2, adım 1)) standardına görei
 • Uzman laboratuvarlar tarafından TS EN 13624:2019 (Kimyasal dezenfektanlar ve antiseptikler - Tıp alanında kullanılan cihazlarda kullanılan kimyasal dezenfektanların mantar öldürme etkinliğinin değerlendirilmesi için nicel süspansiyon deneyi - Deney yöntemi ve gerekler (Faz 2, adım 1)) standardına göre,

test edilmiş ve standart gerekliliklerini karşılamıştır. Derm El Dezenfektanı aynı zamanda ürün içeriği, etiket bilgileri ve stabilitesi saygın laboratuvarlarda yapılan deneyler sonucunda uygun görülmüştür. Uzun süreli stabilizasyon deneyinden başarıyla geçmiştir.

Ürün Ruhsatı:

Derm El Antiseptiği, Biyosidal Yönetmeliği'ne uygun olarak üretilmiş olup, Sağlık Bakanlığı tarafından 2012/245 numarasıyla ruhsatlandırılmıştır.

CE Belgesi ve Avrupa Uygunluğu:

Detrox Detro Derm Cilt ve El Antiseptiği, Avrupa uygunluk koşullarını sağlayıp CE belgesine (European Conformity) sahiptir. Dezenfektan ve dezenfektan üretimi için gerekli koşulları sağlayarak, Biyosidal Ürünler Yönetmeliği’nin şartlarını yerine getirir.

Bu ürünün yanında bunları da tavsiye ediyoruz.
cultureSettings.RegionId: 0 cultureSettings.LanguageCode: TR