Alvent Mini Meltblown Cerrahi Çocuk Maskesi
Alvent Mini Meltblown Cerrahi Çocuk Maskesi
Alvent Mini Meltblown Cerrahi Çocuk Maskesi
Alvent Mini Meltblown Cerrahi Çocuk Maskesi
Alvent Mini Meltblown Cerrahi Çocuk Maskesi
Alvent Mini Meltblown Cerrahi Çocuk Maskesi

Alvent Mini Meltblown Cerrahi Çocuk Maskesi

İndirim Oranı : %68 İndirim
Fiyat : ₺85,45(KDV Dahil)
İndirimli : ₺27,46(KDV Dahil)

%98 koruma sağlayan, 4-12 ve 10-16 yaş grupları için 2 farklı ebatı bulunan Alvent Cerrahi Çocuk Maskesi

 

Alvent 4-12 Yaş Maske Ölçüsü Kulak İpleri Kapalı: En: 9.5cm - Boy: 15.2cm

Alvent 4-12 Yaş Maske Ölçüsü Kulak İpleri Açık: En: 9.5cm - Boy: 27.6cm

 

Alvent 10-16 Yaş Maske Ölçüsü Kulak İpleri Kapalı: En: 10cm - Boy: 15.2cm

Alvent 10-16 Yaş Maske Ölçüsü Kulak İpleri Açık: En: 10cm - Boy: 29.6cm

Hemen Satın Alın!

Çocuklarımızın ve ailemizin virüs yayılımından korunması için çocuklarımızın da yüksek koruyuculuğa sahip cerrahi maske kullanmaları çok önemlidir. 4-12 yaş ve 10-16 yaş grupları için 2 farklı ebatı bulunan Alvent Cerrahi Çocuk Maskesi, %98'e kadar koruma sağlar. Alvent Maske'nin çocuklar için geliştirdiği meltblown kumaşlı bu yeni kaliteli maske ürünü şimdi bikalite.com'da. Bikalite olarak uzman ekibimizle; kaliteli, belgeli ve orijinal ürünleri sizin adınıza kontrol ediyor ve üreticisinden temin ederek size ulaştırıyoruz.

Koronavirüsün ilk varyasonunda çocuklar üzerinde çok etkisi tespit edilemese de zaman içerisinde çocukların da hastalığa yakalandığı fakat semptomlardan birçoğunu göstermediği görülmüştür. Mutant virüslerle birlikte çocukların daha çok koronavirüse yakalandığı, vaka sayılarında ortaya çıkmaktadır. Ülkelerin deneyimleri göstermiştir ki, çocuk maskesi kullanımı virüsün genel olarak yayılımında ve çocukların hastalıktan hastalığa yakalanmasında büyük bir oranda önleyici etkiye sahiptir. Çocuklar için maske kullanımı bu açıdan bakıldığında çok büyük bir önem arz etmektedir. Çocuk maskesi kullanmak bu süreçte zorunlu hale gelmiştir.

CDC (ABD Halk Sağlığı Kontrol ve Önleme Merkezi) Maske Kullanım Rehberi hazırlamış olup, 2 yaş üstü çocukların cerrahi maske takmaları gerektiğini belirtmiştir. CDC, "insanların halka açık ortamlarda, etkinliklerde ve toplantılarda ve diğer insanların yanında olacakları herhangi bir yerde maske takmalarını" önermiştir.

Bununla beraber çocuklar için maske boyutları da çok önemlidir. Çocuklar için genellikle piyasada standart boyutlarda maskeler bulunmaktadır. Bu ürünler bazı çocuklara tam olmakla beraber bazı çocuklara büyük yada küçük gelebilmektedir. Alvent 4-12 ve 10-16 yaş için iki farklı boyutta çocuk maskesi tasarlayarak bu sorunun önüne geçmeye çalışmıştır. Doğru maske kullanımı, konfor ve güvenli koruma için boyut bir seçimden ziyade zorunluluk olmaktadır.

Bu süreçte, çocuklara maske takma gerekliliğinin yanında maskenin doğru kullanımı ve hijyen kuralları açısından bilgi verilmesi ve aynı zamanda kaliteli çocuk maskesi kullanılması çok önemlidir.

Alvent Çocuk Maskesi Özellikleri

 • 4-12 yaş ve 10-16 yaş için 2 ayrı beden
 • 3 katlı
 • Tek kullanımlık
 • Yumuşak kulak bantlı
 • Çift çekirdekli burun telli
 • %98’e kadar bakteri filtrasyonu
 • %98’e kadar partikül filtrasyonu
 • Full ultrasonik
 • Tip IIR belgeli
 • Non-woven kumaşlı
 • CE belgeli
 • EN ISO 14644 Sınıf 8'E uygun temiz odada el değmeden üretim
 • Sağlık Bakanlığı Ürün Takip Sistemi'ne (ÜTS) Kayıtlı
 • Alvent Maske 93/42/AT Tıbbi Cihaz Yönetmeliği’ne uygundur.
 • TÜRKAK’tan akredite laboratuvarlar tarafından EN 14683 Standardı'na göre belgeli
 • Altınkaya A.Ş.’nin, TÜRKAK akreditasyonuna sahip denetim kuruluşu tarafından ISO 9001 Standardı'na uyguluğu denetlenip deklare edilmiştir.
 • Altınkaya A.Ş.’nin, IAF ve IAS akreditasyonlarına sahip denetim kuruluşu tarafından ISO 13485 Standardı'na uyguluğu denetlenip deklare edilmiştir.
 • Akredite laboratuvarlarla beraber Alvent laboratuvarlarında her seri test edilmektedir.

Çocuk maskesi yetişkin maskesine nazaran bazı özel durumlar gözetilerek üretilmektedir. Öncelikle ürünlerin çocuk yüzüne tam olması hem koruyuculuk, hem de çocukların maske alışkanlığı kazanması çısından önemlidir. Bu sebepten Alvent Çocuk Maskesi ürünün 2 farklı bedeniyle farklı yüzlere daha kolay uyum sağlanması amaçlanmıştır.

Çocukların maske kullanırken ürünü koruyucu bir ekipman olarak görmeleri ve birbirleriyle değiştirmemeleri açısından Alvent Cerrahi Çocuk Maskesi üretiminde renk ve desen tercih edilmemiş, beyaz renkte üretim yapılmıştır.

Rahat maske çeşitleri, çocukların alışkanlık kazanmasında önemlidir. Alvent Maske, ürün tasarımında bunu göz önünde bulundurmuştur. Elastik kulaklı maske yapısıyla kullanımda rahatlık sunmaktadır. Esnekliği sayesinde yüze kolay uyum sağlar ve sıkmaz. Aynı zamanda yüze tam uyum hedefiyle yanlardan açıklıklar bırakmaz. Kulağı acıtmayan maske, aynı zamanda yumuşak yapısıyla cilt tahrişinin de önüne geçmektedir.

Spunbond ve meltblown maske kumaşları kullanılarak 3 katlı olarak üretilir. SMS yapısı sayesinde (iç ve dış katmanda spunbond kumaş, orta katmanda meltblown kumaş) filtreli çocuk maskesi olarak öne çıkar. İç katmanda yumuşak spunbond maske kumaşı kullanılması sayesinde Alvent Maske cildi tahriş etmez. En dış katmanda bulunan spunbond kumaşın sıvı itici özellikte olması ve diğer katmanların yoğun olması sayesinde kan, hapşırık, aeresol gibi sıvı partiküllere ve damlacıklara karşı korumada da başarılıdır.

Çift çekirdekli olarak üretilen burun telli maske, kolay şekil alır ve şeklini uzun süre korur. Bu sayede çocukların burnundan kayma veya açılma gibi sorunların önüne geçilir.

Ürünün katmanları ile lastiğin ürünle birleşme noktasının dikiş yöntemi yerine yüksek basınç ve ses ile kaynak yapılması (full ultrasonik maske özelliği) sayesinde kullanım kolaylığı sağlar. İplik çıkması ve tahrişi sorunları önlenir. Estetik maske kaygısına cevap verilir.

Nefes alabilen kumaşlardan üretilmiş olup burnu ve ağzı tamamen kapatacak şekilde tasarlanmıştır. Yüzün yan tarafına sıkı bir şekilde oturmaktadır. Böylece yan taraftan solunum yoluyla vücuda yabancı partiküllerin girmesini engellemeye çalışılmıştır.

Alvent full ultrasonik çocuk maskesi lateks içermemekte olup, alerjisi olan kişilerin kullanımına uygundur.

Alvent Maske, el değmeden ve EN ISO 14644 Standardı Sınıf 8'E uygun olarak temiz odada üretilir. El değmeden üretilen ürünler kutulanır ve ardından jelatinlenerek dış ortamdan korunarak son kullanıcıya ulaşır.

Tüm bu özellikler yüksek korumayla beraber yüksek konforu da temel alarak, çocukların maske kullanım alışkanlığını artırmayı da hedeflemektedir.

Alvent Cerrahi Çocuk Maskesi Nedir ve Ne İşe Yarar?

Tıbbi yüz maskeleri sınıfında çocuklar için özel olarak üretilir. Yetişkin maskesinden farkı sadece boyutlarıdır. Çocukların da en az yetişkinler kadar pandemiden korunması hedeflenerek üretilmiştir.

%98 üzerindeki bakteri ve partikül filtrasyonu sayesinde mikroorganizmalara, toza, hapşırma gibi damlacıklara ve zararlı parçacıklara karşı filtreleme görevi görür.

Çocukları korumanın yanı sıra hastalığın yayılmasını engellemeye de yardımcı olur.

Alvent Çocuk Yüz Maskesi Ne Kadar Süre Etkilidir?

Uzman görüşleri optimumu kullanım süresi, 3-4 saat aralığında olup bazı istisnalar da bulunmaktadır. Kullanım öncesinde ve sırasında ıslanan, yırtılan, yıpranan, kirlenen, hijyeni bozulan ürünlerin yenisiyle değiştirilmesi gerekmektedir. Ayrıca kullanımda raf ömrüne dikkat etmek de önemlidir.

Kullanılan ortamın kirlilik düzeyi, hava sıcaklığı, ortamın nem yoğunluğu, ortamda hasta bulunması, ortamın açık hava veya kapalı alan oluşu gibi etkenler kullanım süresini daha kısa tutmayı gerektirebilir. Alvent Çocuk Cerrahi Maskesi kullanırken bu uyarıları dikkate almak çocukları güvende tutar. Kullanım öncesinde çocukları bilgilendirmek ve denemeler yapmak gerekir.

Alvent Meltblown Çocuk Maskesi Ne Kadar Koruyucu?

Dokusuz – nonwoven maske kumaşları kullanılarak imal edilen ürünler, düşük gözenek çaplarıyla yüksek koruma sağlamaktadır. Cerrahi maskeler için TSE'nin (Türk Standartları Kurumu) belirlediği TS EN 14683 Standardı'na göre test edilen ürünler, testlerden başarıyla geçmiştir. %98 ve üzeri bakteri filtrasyonu yeteneğine sahip oldukları testlerde görülmüştür.

Firma bağımsız laboratuvar testleriyle beraber kendi laboratuvarlarında da ürünleri sürekli test ederek, koruyuculuk seviyesini korumaya çalışmaktadır. Bakteri filtrasyon testinde (BFE - Bacterial Filtration Efficiency) ürünler 3 mikron çapındaki parçacıklarla test edilirler. Bakteri çapı dikkate alınarak yapılan bu testlere ek olarak firma kendi laboratuvarlarında Partikül Filtrasyon Testi (PFE - Particle Filtration Efficiency) testi de gerçekleştirir. Partikül filtrasyonu testleri, BFE'ye göre 10 kat daha küçük parçacıklarla, başka bir deyişle 0,3 mikron çapa göre yapılır. Burada amaçlanan, koronavirüs gibi çapı 3 mikrondan küçük olabilen parçacıklara karşı filtrasyonda etkili olmaktır. Alvent Mini Meltblown Cerrahi Çocuk Maskesi, PFE testlerinden de %98 ve üzeri başarı sağlamıştır.

Ürün bununla beraber EN 14683 standardının en üst tipi olan Tip IIR maske kategorisine girmektedir. Alvent Cerrahi Çocuk Maskesi, toz partikülleri ve mikroorganizmalarla beraber hapşırma ve havada damlacık halinde bulunan partiküllere karşı da kalkan görevi üstlenir.

Alvent Çocuk Maskesi aynı zamanda solunum direncinin düşük olması sayesinde nefes almada ve nefes vermede kolaylık sağlar.

Alvent Mini Meltblown Cerrahi Çocuk Maskesi Etiket Bilgileri

Alvent Maske Bilgileri ve İçeriği

 • 3 Kat
 • Mevcut renk ve adet: 50 Adet x Beyaz ve 50 x Mavi
 • Yumuşak kulaklı cerrahi maske (TS EN 14683 Tip IIR)
 • TS EN 14683:2019+ACtip IIR
 • Bakteri Filtrasyonu (BFV)≥98%
 • 3 μm Partikül Filtrasyonu (PFV) ≥ 98%
 • Ssoluma direnci ΔP < 60 Pa/cm²
 • 175 x 95 mm maske gövde boyutu
 • Acıtmayan yumuşak kulak bantları
 • D sınıfı temiz odada üretilmiştir
 • Yüzü tam kavrayan çift çekirdekli burun teli
 • Latex içermez
 • Tek kullanımlık
 • En az minimum %98
 • BFE ≥ 98%
 • 3μ PFE ≥ 98%
 • TS EN 14683:2019+ACTYPEIIR
 • MA-356 Mini
 • CE

Alvent Mini Çocuk Cerrahi Maskesi Nasıl Kullanılır?

 • Temiz olduğundan emin olduğunuz ellerinizle maskenizi elinize alıp işaret parmağınızı şeridin altına yerleştirin.
 • Hafifçe çekerek elastik kulaklıklarını yavaşça açınız.
 • Yüzünüze uygun şekilde ağzınızı ve burnunuzu tam kapatacak şekilde tutup, kulaklıklarını takınız.
 • Burun telini burnunuzu tam kavrayacak şekilde şekillendiriniz.
 • Parti no üretim tarihi ile aynıdır.
 • Üretim tarihi ambalajın altındadır
 • Son kullanma tarihi üretim tarihinden itibaren 3 yıldır.
 • Serin ve kuru yerde saklayınız.

Alvent Mini Meltblown Cerrahi Çocuk Maskesi Kalite Belgeleri

Firmanın kalite belgelerine ve ürünün test raporlarına Alvent Meltblown Cerrahi Maske adresinden ulaşabilirsiniz. Bu kategorideki tüm Alvent Maske ürünlerinin kalite belgeleri ve test raporları ortaktır. Yalnızca ürünün ambalajı ve boyutları değişmektedir.

cultureSettings.RegionId: 0 cultureSettings.LanguageCode: TR