Termometre / Ateş Ölçer Nedir?

Termometre / Ateş Ölçer Nedir?

Sağlıklı bir insanın vücut sıcaklığı 37 derece civarındadır. Hastalık durumunda, vücut hastalık yapan virüs veya bakteriye karşı savaştığından bu sıcaklıkta yükselme görülür. Vücut sıcaklığının 38 dereceyi aşması hastalık belirtisidir ve hastanın kendisini nasıl hissettiğine bağlı olarak doktora görünmesi gerekir. Covid-19 hastalığının belirgin semptomlarından birisi de yüksek ateştir. Covid-19 hastalığına yakalanan kişilerin vücut sıcaklıkları genellikle 38 dereceyi geçer. Bu sebeple, farklı tip Ateş Ölçer / termometre, dijital ateş ölçer, temassız ateş ölçer çeşitleri koronavirüsün yayılmaya başladığı günden itibaren havalimanları, okullar, işyerleri, devlet daireleri gibi kalabalık ortamlarda veya evlerimizde vücut sıcaklığının tespitinde yaygın şekilde kullanılmaktadır.

Ateş Ölçer Çeşitleri

Vücut sıcaklığını ölçen ateş ölçerler çeşitli gruplarda incelenebilir.

Dijital ateş ölçer / termometre

Dijital ateş ölçerler kişisel kullanım için uygun ürünlerdir. Vücut sıcaklığını ölçmek için bu cihazın ucundaki metal bölüm vücutta uygun yere değdirilir. Ölçüm yaptıktan sonra kullanıcıyı bip sesiyle uyarır. Her kullanımdan sonra ucunun dezenfekte edilmesi yararlıdır. Bu termometreler ağız, koltuk altı,rektum veya vücudun diğer kısımlarından ateş ölçümüne uygundur.

Temassız ateş ölçer / termometre

Temassız ateş ölçerler kızılötesi ışıkla sıcaklık ölçümü yapar. Bu ateş ölçerlere lazer termometre de denilir. Temassız ateş ölçer ürünleri sıcaklığı artmış maddelerin yaydıkları elektromanyetik dalgaları kullanarak sıcaklık ölçer. Bu ateş ölçerler, çok sayıda kişinin vücut sıcaklığının ölçülmesi gerektiğinde şiddetle tavsiye edilir. Temassız çalıştıkları için ateşi ölçülen kişiler arasında herhangi bir virüs aktarımına izin vermezler. Temassız ateş ölçer çeşitleri genel olarak her yaş için kullanıma uygundur. Doğrudan güneş ışığı altında veya soğuk bir ortamdan sıcak ortama geçildikten hemen sonra yapılan ölçümler hatalı olabilir. Ölçüm yapılırken bu konuya dikkat etmekte fayda vardır.

Doktorların Kullandığı Ateş Ölçer Bikalite’de

Nimo  Ateş Ölçer Bikalite

0,1°C yüksek hassasiyet, 1 Saniyede ölçüm, LCD ekran ve orijinal Nimomed TB-01 Dijital Kızılötesi Temassız Ateş Ölçer / Termometre bikalite.com'da.

Hemen Satın Alın!

Kulak içi termometre

Çocuklar için kulak içi ateş ölçerler de kullanılır. Bu aletler 6 aylık ve üstü çocuklarda kullanılır. Yaşı daha küçük olanlar için uygun değildir, çünkü bu çocukların kulak kanalları dardır. Kulak içi ateş ölçer kulak kanalına iyice yerleştirilip ölçüm yapılmalıdır. Dışarda maruz kalınan soğuk hava ölçüm kalitesini etkileyebilir, ateş ölçümü soğuk ortamdan sıcak ortama geçen kişi üstünde hemen yapılmamalıdır.

Kulak içi termometre

Hangi Tür Ateş Ölçerler Tercih Edilmelidir?

Bu sorunun cevabı tamamıyla ateş ölçümü yapılacak bireylere bağlıdır. Ateş ölçer satın alınmadan önce kullanım yeri, kullanım sıklığı ve kullanım amacına göre değerlendirme yapılmalıdır. örneğin sağlık kurumlarında temassız termometre tercih edilmelidir. Termometre seçiminde yaş önemli bir faktördür. Küçük yaştaki çocuklar için kulak içi termometre daha uygundur.

Hangi termometre seçilirse seçilsin, kullanım kılavuzu iyice okunmalı, kılavuzdaki talimatlara uyulmalıdır

Civalı ve alkollü termometreler vücut sıcaklığı ölçümü için uygun değildir. Bu termometreler ortam sıcaklığı ölçümü için kullanılır.

Seçeceğimiz ateş ölçerde en önemli özellik kalite belgesine sahip olması ve standartlara uygunluktur. Bikalite olarak size kalite uzmanlarımız tarafından incelenmiş, kalite belgesine sahip, standartlara uygun üretilmiş ateş ölçerleri sunuyoruz.

Hangi Tür Ateş Ölçerler Tercih Edilmelidir?

Temassız Ateş Ölçerler Güvenli mi?

Alından ateş ölçerler güvenilir mi sorusu bazı tüketiciler tarafından cevabı merak edilen bir soru. Bu tür ateş ölçerler yukarıda da belirttiğimiz gibi bir yüzeyden sıcaklık sebebiyle yayılan dalgaları ölçerler. Ateşi ölçülen kişiye herhangi bir zarar veremezler. Temassız çalıştıkları için de virüsü bulaştırma bakımından gayet güvenlidirler.

Bikalite Korona Market kategorsinde size sunduğumuz kalite belgeli ateş ölçerleri güvenle kullanabilirsiniz.

Bikalite Temassız Ateş Ölçer Tavsiyesi

Bikalite olarak; kalite uzmanlarımız tarafından incelediğimiz ve e-ticaret platformuna dahil ettiğimiz ateş ölçer dahil tüm ürünlerin gerekli test raporlarına sahip olduğunu, üretiminin kalite standartlarına uygun olduğunu, ürünlerin orijinal olduğunu garanti ediyoruz.

Kaliteli ateş ölçer arayışında Nimomed Temassız Ateş Ölçer ürünümüz bu kriterleri sağlamaktadır. Bunun dışında kalite kriterlerimize uygun yeni ateş ölçer çeşitleri zaman içinde konsept marketlerimize dahil edilecektir. Kaliteli ve orijinal ürün Bikalite’den alınır.

bikalite b logo

Kaliteli, Belgeli ve Orijinal Ürünler İçin

Hemen Tıklayın

Kaynakça:

  1. Thermometers: How to Take your Temperature
  2. How to Take a Temperature: Children and Adults
  3. How do I take a temperature?
  4. How to Take Your Child's Temperature
  5. Are infrared thermometers safe?

İlgili Ürünler

Nimomed Dijital Kızılötesi Temassız Ateş Ölçer
Nimomed Dijital Kızılötesi Temassız Ateş Ölçer

0,1°C yüksek hassasiyetli, 1 Saniye içerisinde ölçüm yapabilen, orijinal Nimomed TB-01 Dijital Kızılötesi Temassız Ateş Ölçer / Termometre bikalite.com'da.

Nimo Meltblown Cerrahi Maske - 3 Katlı ve 50'li Paket
Nimo Meltblown Cerrahi Maske - 3 Katlı ve 50'li Paket

Ürün rahat nefes alınabilir yapıda olup, lateks ve fiberglass maddelerini içermez. İç katmanı antibakteriyel yapıdadır. Cildi tahriş etmeyen hammadde ve tekniklerle üretilmiştir.

İlgili Yazılar

Doktorların Kullandığı Ateş Ölçer Hangisi?
Doktorların Kullandığı Ateş Ölçer Hangisi?

Eczanelerde satılan veya doktorların kullandığı Ateş Ölçer / termometre hangisi? sorularını yazımızda cavaplamaya çalıştık.

Coronavirüs (COVID-19) Hakkında Toplum Yararına Tavsiyeler: Hurafelere Yanıtlar
Coronavirüs (COVID-19) Hakkında Toplum Yararına Tavsiyeler: Hurafelere Yanıtlar

Yanlış bilgiler kötü sonuçlara neden olabilir. Bu sebeple yazıda, COVID-19 hakkındaki söylentilere ve gerçeklere yer verilmiştir.

Etiketler: Ateş Ölçer
Nisan 29, 2021
Listeye dön
cultureSettings.RegionId: 0 cultureSettings.LanguageCode: TR