Kalite ve Getirileri

Kalite ve Getirileri

Kaliteye ve kaliteli ürünlere ulaşmanın herkesin hakkı olduğu düşüncesiyle yola çıkan Bikalite olarak; kalite kavramı, kalitenin süreçleri, kalitenin nasıl anlaşılabileceği ve kalitenin sağlayacağı yararları yazı dizisi şeklinde sizlere sunuyoruz. Sunduğumuz yazı dizimizin sonuncusunda; kalite süreçleri ile neler sağlanabileceği, kattığı değerleri ele aldık. Bikalite olarak, kaliteli ve orijinal ürünleri sizlere sunarken, ilgili alandaki uzman görüşlerini de size aktarıyor ve bilinçli tüketim için gerekli bilgi üretimine yardımcı oluyoruz.

Kalitenin sağlanması hem üreticiye hem tüketiciye büyük faydalar sağlar. Tüketiciler kaliteli ürünler tercih ederek, kalite alanının büyümesine destek olurlar. Aynı zamanda bu şekilde güvenilir ve insan sağlığına uygun ürünler kullanabilirler. Bu sayede uzun vadede diğer üreticiler de kalitelerini yükseltme zorunluluğu hissederler. Daha iyi, güvenli ve sağlıklı bir toplum için bu tercihler önemlidir.

Kalite Marka Değerini Yükseltir

Üreticiler kalite kriterlerini sağlayarak hataları ve riskleri minimize ederler. Bu sayede itibarları yükselir, maliyetleri düşer ve piyasada uzun süre var olabilirler. İnsanlar tarafından değer görülen bu itibara erişen firmalar kalite harcamalarının karşılığını fazlasıyla alılar. Marka sadakatini yükselten bu değerler firmanın sahip olduğu en önemli gücüdür. Kalite ile şu gibi gelişmeler yaşanır:

  • Kalitenin gerekli değeri gördüğü toplumlarda insanlar daha az sorunlu ürünlerle karşılaşırlar.
  • Düşük kaliteye rağbet azalır, tüm üreticiler iyi ve kaliteli ürün üretmek için çabalar.
  • Bunlarla beraber teknik gelişmeler topluma daha hızlı inerek günlük hayatta kullanılabilir.
  • Ürün gelişimi ve tasarımı sırasında toplumun beklentileri daha fazla önemsenir.
  • Yasal koşullar bu durumlara ayak uydurarak gereklilikleri daha yukarıda tutabilir.
  • Yurt dışından gelen ürünlerden beklentiler daha fazla artar.
  • Dolaşımdaki ürünlerin kalitesi artar.

Kalitesizliğin Riskleri

Uygunsuz, sahte, insan sağlığına uygun olmayan, beklentileri karşılamayan durumlar kalitesizliği getirebilir. Belgelere sahip olmak bir firmayı %100 kaliteli yapmadığı gibi, sahip olmamak da %100 kalitesiz yapmaz. Ancak bir firmanın, bağımsız kuruluşlarca kalitesini kanıtlaması ve buna değer vermesi; tüketici nezdinde pozitif bir durumdur. Kalitesiz ürünlerin risklerini sadece ürünün mali değeriyle ölçmek de hata olur. Bir ürün uygun değilse riskler ve tehlikelerde içerebilir. Bu durum insanlarda sağlık açısından sorunlara sebep olabilir. Bunun mali değeri ölçülemez.

Dolayısıyla güvenli alanda kalıp güvenli ürünler kullanmak sağlığımız için önemlidir. Ayrıca kalitesiz ürünlere meydan vermek, pazarın büyümesine sebep olabilir. Ayrıca kalitenin rağbet görmesine engel olacağı için uzun vadede tüm toplumun daha fazla zarar görmesine neden de olabilir.

Üretici kalitesiz ürün üretince müşteri güvenini kaybeder. Hem ilgili üründe hem de daha sonra piyasaya süreceği ürünler de beklediğini alma şansı düşüktür. Bu açıdan kalitesizlik, uzun vade planları yapan üreticiler için kaliteden daha maliyetlidir.

Bikalite olarak uçtan uca kalite anlayışını benimsiyoruz. Sürekli olarak kalite ve hizmet politikamızı iyileştirerek sizlere en doğru hizmeti sunmak için çalışıyoruz.

bikalite logo

Kalite Standartlarına Uygun Üretilmiş Ürünler için

Hemen TIklayın!

İlgili Ürünler

Plasser Gözlük Siperlik - Kutulu
Plasser Gözlük Siperlik - Kutulu

Ürün, kalite standartlarına uygun, sıvı ve toz sıçramalarına karşı koruyucu, kullanım konforunu ön planda tututuyor.

Selin Kolonya Pet Şişe - 400ml - Limon Kolonyası
Selin Kolonya Pet Şişe - 400ml - Limon Kolonyası

Ürün, cilt pH’ına uygun, 80° alkol oranıyla mikroorganizmalar üzerinde yüksek etki sağlıyor. Ferahlarken virüsten korunun.

İlgili Yazılar

Kalite Nasıl Anlaşılır?
Kalite Nasıl Anlaşılır?

Yasal koşulları ve kalite alt yapılarını sağlayarak sertifikalandırma, kaliteyi somutlaştırır. Yazımızda kalitenin anlaşılması için gerekli nitelikleri inceledik.

Kalite Nedir?
Kalite Nedir?

Kalite nedir, nitelikleri nelerdir, süreci nasıldır? gibi soruları yazı dizimizde sizler için inceledik.

Etiketler: Kalite
Mayıs 19, 2021
Listeye dön
cultureSettings.RegionId: 0 cultureSettings.LanguageCode: TR