Doktorların Kullandığı Ateş Ölçer Hangisi?

Doktorların Kullandığı Ateş Ölçer Hangisi?

Termometre de denilen Ateş Ölçer çeşitlerinin, korona salgınının başlamasıyla kullanımı daha da arttı. AVM, restaurant, fabrika gibi işyerlerinin, insan yoğunluğunun fazla olduğu kamu kurumlarının girişlerinde ve genel olarak kalabalık mekanlarda pandemiye karşı önlemler kapsamında özellikle temassız ateş ölçer kullanılmaya başlandı. Hastanelerde riski azaltmak açısında doktorların ve sağlık çalışanlarının ateş ölçümü yapmaları rutin hale geldi.

Tedbirler arttıkça ateş ölçer yaygınlaştı, piyasadaki talebi arttı. Bu durum ise onlarca niteliksiz veya sahte ürünün piyasaya sürülmesine yol açtı. Uygunsuz ürün bolluğunun olduğu bu koşullarda insanımız da doğru ürüne ulaşmak, doğru ürünü satın almak için daha fazla güvendiği kurumlara bakıyor. İnternet aramalarında “ Eczanelerde satılan ateş ölçer hangisi? ” veya “ Doktorlar hangi ateş ölçeri tercih ediyor? ” sorgulama veya aramaları sıklıkla yapıyor. Çünkü doktorların kaliteli ateş ölçer kullandığı, eczanelerde iyi ateş ölçer bulunacağı düşünülüyor.

Doktorların seçiminde dikkat ettiği noktaları şöyle sıralayabiliriz:

Kalite Belgesine Sahip, Standartlara Uygun Ateş Ölçer

Bir derecenin bile vücut sıcaklığı ölçümünde çok önemli olduğu bir uygulamada; kalite belgesi olmayan, kalibre edilmemiş, yanlış ölçüm yapan bir ateş ölçer doktorun yanlış karar vermesine sebep olabilir. Bunun önüne geçmek için doktorlar yüksek duyarlılıkta ölçüm yapan, kalite belgeli, standartlara uygun ateş ölçerler kullanır.

Temassız Ateş Ölçer / Termometre

Doktorlar gün boyu birçok hastayı muayene ediyorlar. Ateş ölçerin virüsü başkalarına bulaştırmasını engellemek için temassız ateş ölçer / termometre kullanırlar. Temassız termometrede hastayla temas olmadığından virüs bulaşma riski yoktur.

En İyi Ateş Ölçer Bikalite’de

Nimo Temassız Ateş Ölçer Bikalite

0,1°C yüksek hassasiyet, 1 Saniyede ölçüm, LCD ekran ve orijinal Nimomed TB-01 Dijital Kızılötesi Temassız Ateş Ölçer / Termometre bikalite.com'da

Hemen Satın Alın!

En İyi Ateş Ölçer Hangisi?

Bikalite olarak, deneyimli kalite uzmanlarımızın yönlendiriciliğinde ve hassas kalite kriterlerimizin öncülüğünde; kaliteli, belgeli, orijinal ve iyi ürün arayışında bir referans platform olmayı hedefliyoruz. Yalnızca kaliteli ürün sunan değil, kaliteli ürünün nasıl olması gerektiğini de anlatan bir platform Bikalite. Bu noktada satın almayı düşündüğünüz bir üründe hangi standartların ve belgelerin olması gerektiğini bulabilecek, bilimsel bilgiler ışığında doğru ürün seçimini yapabilirsiniz.

Bikalite’de yukarıda bahsettiğimiz kriterlere uygun, kaliteli ateş ölçer arayışında Nimomed Temassız Infrared Ateş Ölçer ürünümüz bu kriterleri sağlamaktadır. Bunun dışında kalite kriterlerimize uygun yeni ateş ölçer çeşitleri zaman içinde konsept marketlerimize dahil edilecektir. Kaliteli ve orijinal ürün Bikalite’den alınır.

bikalite b logo

Kaliteli, Belgeli ve Orijinal Ürünler İçin

Hemen Tıklayın

İlgili Ürünler

Nimomed Dijital Kızılötesi Temassız Ateş Ölçer
Nimomed Dijital Kızılötesi Temassız Ateş Ölçer

0,1°C yüksek hassasiyetli, 1 Saniye içerisinde ölçüm yapabilen, orijinal Nimomed TB-01 Dijital Kızılötesi Temassız Ateş Ölçer / Termometre bikalite.com'da.

Alvent Meltblown Cerrahi Maske - 50'li Paket
Alvent Meltblown Cerrahi Maske - 50'li Paket

Ürün, iç ve dış katmanında spunbond kumaş, orta katmanda filtre kumaşı olarak meltblown kumaş kullanılmıştır. 3 Katlı SMS filtreleme sistemi sayesinde bakterilerin ve partiküllerin filtrasyonunda üstün başarı sağlar.

İlgili Yazılar

Termometre / Ateş Ölçer Nedir?
Termometre / Ateş Ölçer Nedir?

Ateş Ölçer / termometre nedir ve çeşitleri nelerdir? Hangi Tür Ateş Ölçerler Tercih Edilmelidir? sorularının yanıtlarını yazımızda bulabilirsiniz.

COVID-19'a Neden Olan Virüs Varyantları
COVID-19'a Neden Olan Virüs Varyantları

COVID-19'a neden olan virüsün birden fazla çeşidi belgelenmiştir. Yazımızda varyantlar hakkında bildiklerimize ve bilmediklerimize değinilmiştir.

Etiketler: Ateş Ölçer
Nisan 29, 2021
Listeye dön
cultureSettings.RegionId: 0 cultureSettings.LanguageCode: TR